Gyönyörű szakma a miénk, de igazán jó szakember csak az lehet, aki lépést tart a változásokkal.
Okleveles ápolókat, egészségügyi szociális munkásokat, szociális gazdaság szakembereket, ápolókat, egészségügyi szervezőket, mentőtiszteket, szociális munkásokat, szülész- és védőnőket, szociálgerontológusokat és felsőfokú szociális munkás asszisztenseket avatott pénteken a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az ünnepségen 198-an kaptak oklevelet, közülük ketten kitüntetéses, 34-en kiváló minősítéssel - tudósított az intézmény.
A végzős hallgatókat Sárváry Attila oktatási dékánhelyettes köszöntötte, majd a hallgatók esküt tettek arra, hogy enyhítik, illetve megakadályozzák egyének és csoportok megkülönböztetését, nélkülözését, valamint szenvedését. Munkájuk alapjának minden ember alapvető emberi értékének és méltóságának elismerését tekintik.
Semsei Imre dékán a diákokat arra kérte, hogy hivatásukat végezzék olyan elhivatottsággal, ami hozzájárul a lakosság szociális helyzetének javulásához, egészségének megőrzéséhez, a rászorulók megsegítéséhez, népünk felemelkedéséhez.
Az ünnepségen főiskolai docensi kinevezést vett át Rusinné Fedor Anita és Hüse Lajos. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Kiváló Oktatója kitüntetéssel ismerték el Szoboszlai Katalin munkáját, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Kiváló Dolgozója kitüntetést pedig Ricsei Béla kapta. A Hadházy Csaba emlékérmet Nagy Ildikó IV. évfolyamos diplomás ápoló szakos hallgató, a Rektori Elismerő Oklevél Kitüntetést Jakab Attila, az Egészségügyi Kar végzett HÖK elnöke, a Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója díjat Várpalotai Diána, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának kitüntető oklevelét Szeles Dávid és Török Norbert kapta.
Fogorvosdoktorok lettek
A Fogorvostudományi Kar diplomaosztó ünnepségén 44 magyar és 27 külföldi állampolgárságú diák tett esküt.
- Büszkék vagyunk rá, hogy a Fogorvostudományi Kar, bár a Debreceni egyetem egyik legfiatalabb kara, nagy oktatási tapasztalattal rendelkezik, hiszen Debrecenben kereken 80 éve, 1935-ben indult meg a fogászati oktatás és szakorvosképzés. Ebben az időszakban helyezték be az első fogászati implantátumot is a debreceni Sebészeti Klinikán, mely szakirodalmi adatok alapján valószínűleg világszerte az első ilyen jellegű beavatkozás volt. Manapság karunk hallgatói számítógépes vezérlésű rendszereket alkalmazva sajátítják el az implantátumok behelyezését, a korszerű fogpótlások és egyéb beavatkozások tervezését – emelte ki köszöntőjében Hegedűs Csaba. A dékán Mahatma Gandhi szavaival biztatta a végzősöket arra, hogy soha ne adják fel a tanulást.
„Élj úgy, mintha ma lenne az utolsó napod. Tanulj úgy, mintha örökké élnél." Gyönyörű szakma a miénk, de igazán jó szakember csak az lehet, aki lépést tart a változásokkal és lankadatlanul képzi önmagát – tette hozzá.
Az ünnepségen a kar kiemelkedő hallgatóinak és oktatóinak munkáját kitüntetéssel ismerték el.