• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Down-szindrómás világnap a Vígszínházban

Regionális hírek Forrás: MTI

A Vígszínház művészei önkéntesként vesznek rész a gyerekeknek szóló programokban.

Presser Gábor, Berecz András, a Pa-Dö-Dő és a Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola növendékei is fellépnek a budapesti Vígszínházban március 18-án a Down-szindróma világnapja alkalmából. Színes programokkal várják a Down-szindrómás gyerekeket és ép társaikat 11 órától, hogy együtt játsszanak, énekeljenek és nevessenek.

A közönség megtekintheti Balogh Sándor A brémai muzsikusok című zenés mesejátékát, amelyben közreműködik Hábetler András énekes és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Fúvósegyüttese Balogh Sándor vezényletével. A mesélő Kerekes József, a Vígszínház művésze lesz. Az érdeklődők különleges, interaktív dobkoncertet is hallhatnak Cserey Csaba előadásában. Mesét mond Berecz András, fellép Presser Gábor, a Pa-Dö-Dő és a Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola növendékei.

A programban több külföldi, Down-szindrómás csoport bemutatkozik, a műsorszámok szüneteiben pedig a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói által készített animációs filmeket vetítenek. A programokat arcfestés, kézműves foglalkozás, lufihajtogatás, könyv- és hangoskönyvvásár, Down-dada szoba, baba- és gyermekhordozási tanácsadás színesíti. A Vígszínház művészei önkéntesként vesznek rész a gyerekeknek szóló programokban - olvasható az intézmény MTI-hez eljuttatott közleményében.

Az első magyarországi Down-szindrómás világnapot 2009-ben rendezték meg a Vígszínházban. Az eseményt a Down Egyesület szervezte, melyet olyan szülők alapították, akik Down-szindrómás gyermekeket nevelnek. Az egyesület célja felhívni a társadalom figyelmét a korai fejlesztés lehetőségére, és hozzájárulni a sérült emberek elfogadottságának erősítéséhez.

A Down-szindrómában szenvedők első világnapját 2006-ban Svájcban tartották. Azóta minden évben március 21-én világszerte különböző rendezvényeket és találkozókat szerveznek a Down-kórral élő gyermekeket és felnőtteket képviselő egyesületek annak érdekében, hogy felhívják a figyelmet erre a komoly genetikai betegségre.  A Down Syndrome International (DSI) nemzetközi szervezet által kijelölt világnap a betegséggel összefüggő 21-ik kromoszómát jelöli, az év harmadik hónapja pedig a 21-es kromoszóma megháromszorozódására utal.