Megújul a szakrendelők műszerparkja is: az eszközök átlagéletkora 6-7 évvel csökken.
Egymilliárd forintot meghaladó összegű fejlesztés kezdődik a Kalocsai Szent Kereszt Kórházban a kecskeméti és a kiskunfélegyházi egészségügyi intézménnyel megvalósult integrációs program keretében – közölte a kalocsai tagkórház főigazgató-helyettese csütörtökön az MTI-vel.
Vadász Mária közleményében kiemelte: a közbeszerzési eljárástól függően a várhatóan jövőre kezdődő és 2015-re befejeződő beruházás része annak a 2,95 milliárd forintos programnak, amelyet a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében a három intézmény integrációja nyomán fordíthat fejlesztésre a Kecskeméti Megyei Kórház, a Kiskunfélegyházi Kórház-Rendelőintézet és a Kalocsai Szent Kereszt Kórház.
Hozzátette, a kalocsai kórházra jutó, mintegy 1,2 milliárd forint újabb esélyt teremt a szakmai fejlődésre, a magasabb színvonalú ellátás feltételrendszerének megteremtésére.
Tájékoztatása szerint az elnyert forrásból elvégzik a főépület átfogó rekonstrukcióját és bővítését. Utóbbi részeként mintegy 150 négyzetméternyi új egység épül: elkészül az utcafrontra nyíló központi főbejárat és a betegfogadó tér. Mindemellett hatvan, nagy értékű orvosi műszert állítanak munkába.
Vadász Mária kitért arra is, hogy a központi épületbe helyezik át a jelenleg a "régi SZTK-ban" működő szakrendeléseket. Így egy tömbbe kerül a teljes járóbeteg-ellátás, megkönnyítve a tájékozódást és lerövidítve a betegutakat. Megújul a szakrendelők műszerparkja is: az eszközök jelenlegi 14-18 éves átlagéletkora 6-7 évvel csökken.
Közölte, hogy jelentős fejlesztés valósul meg a sürgősségi ellátásban: átépítéssel és funkcióváltással új helyszínen, 500 négyzetméteren alakítják ki a sürgősségi osztályt és az ahhoz csatlakozó fedett mentőbeállót.
Kiemelten fontos továbbá a képalkotó diagnosztika modernizációja, azon belül a digitális röntgengépek telepítése, korszerű ultrahang-berendezések beszerzése, amelyek a képtovábbítást, az úgynevezett teleradiológia működtetését teszik lehetővé. Ezen kívül műtéti és egyéb diagnosztikai eszközöket is beszereznek.
Átfogó korszerűsítés előtt áll 180 millió forintból az egységes működést, a betegellátás összehangolását szolgáló informatikai rendszer is - tette hozzá a főigazgató-helyettes.