A gépek kiválasztásánál fontos szempont volt az alacsony sugárterhelés.
A tatabányai Szent Borbála Kórházban csütörtökön tíz új digitális képalkotó berendezést adtak át, az új műszerpark értéke meghaladja az egymilliárd forintot.
Lőke János főigazgató elmondta, a beruházással 25 éves röntgengépeket cserélhettek le, ezzel megszűnik a hagyományos filmes eljárás. A digitális felvételeket bármelyik osztályon azonnal megtekinthetik az orvosok.
A gépek kiválasztásánál fontos szempont volt az alacsony sugárterhelés, így szükség esetén a betegről több felvétel is készülhet. A műszerpark a gasztroenterológiai, a kardiológiai, a bronchológiai és a műtőbeli ellátást segíti.
A digitális mobilröntgen a helyhez kötött vagy nehezen mozgó betegek vizsgálatát teszi lehetővé. A kórház műszerparkját gazdagítja egy kombinált átvilágító-felvételező munkaállomás, valamint az emlővizsgálatok elvégzéséhez szükséges mammográfiás készülék.
A főigazgató szólt arról, hogy 2015 októberében készült el az intézmény 5600 négyzetméteres új központi épülete. A fejlesztés egy 5,8 milliárd forintos beruházás része, amely 2015 decemberében zárult.
A két és fél évig tartó beruházás során felújították a központi műtőt és az intenzív osztályt, új betegirányítási rendszert alakítottak ki, elkészült a központi diagnosztika, modernizálták az épületgépészetet és informatikai fejlesztéseket hajtottak végre.
A Szent Borbála Kórház látja el Tatabánya, Oroszlány, Tata, Kisbér, Komárom és környékük mintegy 280 ezer lakosát. Az intézmény fekvőbeteg-ellátó osztályain évente 35 ezer embert gondoznak, a járóbeteg-ellátást 550 ezren veszik igénybe. A 781 ágyas intézményben 160 orvos és 754 egészségügyi szakdolgozó gyógyít.