A 8,3 milliárd forintos beruházás egyötödét költötték el, az új hotelépület utolsó szintje készül.
Mint ismeretes az Európai Unió Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programja (TIOP) támogatásával a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház történetének legnagyobb fejlesztése zajlik az egészségügyi intézményben. Dr. Tamás László János, az intézmény főigazgató-főorvosa elmondta, hogy a kivitelezés egyszerre több helyszínen folyik és ütemterv szerint halad. Jelenleg a 8,3 milliárd forintos beruházási költség közel 20 százalékánál tartanak, ám a változások máris rendkívül látványosak.
Az új hotelépületnek – melynek alapkövét fél éve, 2011. október 19-én tették le – már az utolsó szintjét építik a szakemberek, a kivitelezés jelenleg az V. emelet betonozási munkáinál tart, így a bokrétaünnepségre terv szerint május hónapban sor kerülhet.
A főigazgató kitért arra is, hogy a fejlesztési projekt részét képező gép-műszer beszerzés is jó úton halad, a közbeszerzés eredményhirdetése a napokban várható.
A projekt-eseményen jelen volt Szócska Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára és Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet főigazgatója. Az államtitkár szerint fontosak az ilyen alkalmak egy közösség életében. Ezért is jött szívesen a rendezvényre, hogy együtt örülhessen mindazokkal, akik sokat tettek az elért, szemmel láthatóan is látványos eredményekért.
Elmondta, hivatalba lépésekor azt tapasztalta, hogy
az országosan több helyszínen is zajló ún. „póluskórház-beruházások", illetve uniós forrásból megvalósuló fontos egészségügyi projektek nem voltak igazán tartalommal megtöltve, egymással ténylegesen összehangolva. Rendkívül fontosnak tartja, hogy a pólusprogramok egy struktúra részét képezzék, melyek majd a térségi átszervezéssel nyernek valódi értelmet, ezzel kerül helyére stratégiai szerepük.
Dr. Skaliczky Zoltán
szervezési igazgató az elkészült projektelemekkel kapcsolatban elmondta, hogy a helikopter-leszállóhely építési munkálatai 2011 júliusában kezdődtek és – ütemterv szerint haladva - november közepére elkészült a fejlesztés ezen része. A leszállóhely a legmodernebb fény- és biztonságtechnikai berendezésekkel rendelkezik, így az éjszakai leszállás is biztosítva van. Jelenleg a használatba vételi engedély beszerzése zajlik. A mentőhelikopter pilóta azonban a saját felelősségre, a szükséges helyszíni szemlét, berepülést követően már most is leszállhat a kész leszállóhelyen.A rendezvény elhangzott, hogy a Központi Radiológiai Osztály teljes felújítása keretében a gépészeti rendszerek teljes cseréje mellett a burkolatok cseréje is megvalósult. A betegek irányítását korszerű beteghívó rendszer segíti. A tervezett második angiográfiás készülék beszerzése folyamatban van. Végső eredményként egy teljesen korszerű, direkt digitális képet, illetve foszforlemezes digitalizálással digitális képet előállító képalkotó rendszer alakul ki.
Az elkészült részek között szerepel a „B" épület első emeletén a Radiológia mellett elhelyezkedő Központi Intenzív Osztály is, ahol teljes körű gépészeti és felület-felújítás valósult meg, így teljesen korszerűsödött az osztály. Megújultak a központi gázellátás eszközei, a légtechnikai rendszerek, valamint a burkolatok. A projekt kapcsán a szakmai feltételeknek mindenben megfelelő gyógyszertár kialakítása is befejeződött. Az elkészült felújítások megfelelnek a projekt-kiírás szakmai előírásainak, tervezésük és a kivitelezésük is a projekt általános elveinek megfelelően, a megadott költségkereten belül és módon történt.
A most felújított épületrészek 30 éve történt átadása óta ez az első komoly rekonstrukció. A fejlesztés megvalósulásával ezeken az osztályokon világos, letisztult, a XXI. századnak megfelelő környezetben látják el a betegeket.