Orvostanhallgatóként ment segíteni Afrikába, és egy életét megváltoztató élménnyel tért haza.
Csaknem két hétig dolgozott önkéntesként Etiópiában Tóth Máté Balázs. A csongrádi Batsányi-gimnázium volt diákja orvostanhallgatóként ment segíteni Afrikába, és egy életét megváltoztató élménnyel tért haza - írja a delmagyar.hu.
A kontinens keleti partján, Etiópiában az éhezés mindennapos, szociális háló gyakorlatilag nincs, az orvosi ellátás pedig szinte csak a városokban érhető el. A Hope Foundation jótékonysági szervezet önkénteseként utazott Etiópiába Tóth Máté Balázs, hogy munkájával segítsen az ott élőkön. A fiatalember a csongrádi Batsányi János Gimnáziumban érettségizett, most a szegedi egyetem harmadéves orvostanhallgatója.
– Nem volt igazán alkalmas az időpont az utazásra, mert épp a vizsgaidőszak közepén jártunk, de egy barátom, aki korábban már volt kint, azt mondta, hogy mindenképp menjek el, mert olyan élmény lesz, ami megváltoztatja az életem – mondta Máté.
...
Az amerikai, ausztrál, román, francia, brazil, kanadai, szerb, olasz, német önkéntesek között eltöltött szűk két hét életre szóló élmény és tapasztalat lett az egyetemista számára. – Jó volt ugyan hazajönni, meleg vízben fürdeni, de visszamennék még egyszer. A nyáron a Salamon-szigetekre keresnek önkéntest, gondolkodom rajta. Az afrikai munkánk tényleg életet megváltoztató tapasztalat volt számomra. Megtanultam értékelni azt, amim van itthon, hogy van mit enni, van tiszta ivóvíz, és jó volt látni a betegek arcát, miután segítettünk rajtuk. Ajánlom másnak is, hogy próbálja ki az önkénteskedést, ez egy jó cél érdekében tett áldozathozatal.
További részletek a cikkben.