• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fejlesztések a debreceni Onkológiai Klinikán

Regionális hírek 2019.04.25 Forrás: Unideb.hu
Fejlesztések a debreceni Onkológiai Klinikán

Öt modern kezelőszékkel és egy új betegszobával bővült a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinikája.

Mindent el fogunk követni annak érdekében, hogy minden betegnek, aki a Debreceni Egyetemre kerül, akár a Klinikai Központba, akár a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba, a lehető legmagasabb szintű ellátást biztosítsuk, különös tekintettel a daganatos betegellátásra - fogalmazott Berényi Ervin, az új kezelőszékeket és kórtermet bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón. 

A Klinikai Központ elnöke példaértékűnek nevezte a 10 millió forintos fejlesztést. Az Onkológiai Klinikán Mp3-lejátszóval felszerelt modern kezelőszékek kaptak helyet, így a betegek a kezelések alatt nyugtató komolyzenei összeállítást, relaxációs szöveget vagy szuggesztív meditációt hallgathatnak.

- A hanganyagot onkopszichiáter állítja össze az egyéni igényeknek megfelelően. Tudományos vizsgálatok igazolják, hogy ez segít csökkenteni a szorongást, oldja a depressziós tünetek és a páciensek a kezelést követően kevesebb mellékhatásról számolnak be. Magyarországon ez még új kezdeményezés, így a klinika fejlesztése hazánkban egyedülállónak számít – tájékoztatott Árkosy Péter klinikaigazgató.

Az öt új székkel felszerelt helyiségben kúraszerű terápiák zajlanak: a 6-8 órás onkológiai kezelések után a betegek hazamehetnek az otthonukba, szeretteik közé.  A klinika vezetője szerint napjainkban már a terápiák 90 százaléka ilyen, betegbarát módon zajlik.

A korszerűsítés részeként a több napot igénylő, pszichésen és fizikálisan is megterhelő onkológiai kezelésekhez a fekvőbeteg részlegen egy új egyágyas, fürdőszobás helyiséget alakítottak ki. A szobában egy vendégágy is helyet kapott, így ha a beteg igényli, akkor a legközelebbi hozzátartozója éjjel-nappal vele lehet a terápia ideje alatt.

Hazánkban évente csaknem 70 ezer daganatos esetet fedeznek fel, a Klinikai Központban 6500 új daganatos beteget regisztrálnak. Árkosy Péter elmondta: a daganatos megbetegedések közül férfiak esetében a tüdőrák a leggyakoribb, ezt követi a vastag- és végbélrák, valamint a prosztatadaganat. Nőknél az emlőrák, a vastag- és végbélrák, valamint a tüdőrák sorrendben a három leggyakoribb, viszont tüdőrákban halnak meg a legtöbben. A főorvos ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az orvostudomány fejlődésének köszönhetően egyre jobb gyógyszerek állnak rendelkezésre, így a rák már nem jelent halálos diagnózist.