• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Fejlesztések indulnak a Szegedi Tudományegyetemen

Regionális hírek Forrás: MTI

Egy helyre kerülhet a szemészeti, a fül-orr-gégészeti, az arc- és állcsontsebészeti, az idegsebészeti és a kapcsolódó onkológiai ellátás.

Kormányzati és uniós támogatással indulnak az oktatás, a kutatás és a gyógyítás infrastrukturális feltételeit javító fejlesztések a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) - közölte Szabó Gábor rektor kedden sajtótájékoztatón, a Tisza-parti városban. Az akadémikus elmondta: az SZTE évtizedekig küzdött azzal a problémával, hogy bár az intézeteiben nemzetközi színvonalú szakmai munka folyik, az ennek helyet adó épület katasztrofális állapotban volt és néhol még van ma is.

A kormányzati támogatással induló beruházások közül a professzor kiemelte a zeneművészeti kar épületének régóta várt rekonstrukcióját, valamint az 1920-as években más célra emelt fül-orr-gégészeti klinika felújítását.

A rektor hangsúlyozta, az, hogy az Európai Unió tudományos nagyberuházásaként épülő szegedi lézerközpont regionális gazdaságfejlesztési hatása miként érvényesül, annak függvénye, milyen ütemben sikerül kialakítani az egyetem kezelésében lévő területen az ELI Science Parkot. A tudományos-ipari park hosszú távon 3-4 ezer álláshelyet teremthet. A terület előkészítése 1,75 milliárd forintos költségvetési forrásból indulhat el - tudatta Szabó Gábor.

Fendler Judit kancellár kifejtette, az egyetem által tavaly és idén elnyert uniós pályázati források jellemzően az oktatás-kutatás, a kutatás-fejlesztés infrastrukturális hátterét javító fejlesztéseket célozzák, ezek között említette az egészségtudományi képzéseket.
Az orvosképzés a hazai felsőoktatás egyik leginkább versenyképes ágazata, a demográfiai és társadalmi folyamatok miatt egyre inkább nő ezek iránt az igény - mondta a kancellár.

A betegellátás színvonalának emelését és az optimális betegútszervezést teszi majd lehetővé a "Fejközpont" felépítése. Kormányzati támogatásnak köszönhetően, nyugat-európai mintákat követve egy helyre kerülhet a szemészeti, a fül-orr-gégészeti, az arc- és állcsontsebészeti, az idegsebészeti, valamint az ehhez a területhez kapcsolódó speciális onkológiai ellátás. A fül-orr-gégészeti klinika felújítása és a "Fejközpont" építése mintegy 10 milliárd forintból történhet meg.

Megkezdődhet az SZTE régóta tervezett - az élettudományi képzéseknek, kutatásoknak, fejlesztéseknek és ipari együttműködéseknek helyt adó - Élettudományi Központjának előkészítése is.

Legolvasottabb cikkeink