• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fejlesztést igértek az integráció után

Regionális hírek Forrás: MTI

Az integráció előtt álló kórházakban roadshow-zik az egészségügyi szakvezetés.

A kecskeméti megyei kórházba integrálódik a kalocsai és a kiskunfélegyházi kórház 2013. január 1-jétől, és mindkét intézményben fejlesztések lesznek - közölte Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója pénteken sajtótájékoztatón Kiskunfélegyházán.

Török Krisztina - Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter döntését ismertetve - azt mondta, hogy az integráció pozitív folyamat a Kalocsához és Kiskunfélegyházához tartozók szempontjából, hiszen minden olyan ellátást megkapnak, amelyet a kecskeméti kórház betegei eddig is megkaptak.

Svébis Mihály, a kecskeméti megyei kórház főigazgatója kiemelte, hogy a kiskunfélegyházi kórházban 24 órás sürgősségi ellátás lesz, és megteremtik az egynapos sebészet lehetőségét is. A fejlesztések a tervek szerint decemberben megjelenő integrációs pályázat függvényében fognak megvalósulni - tette hozzá.
A főigazgató szerint csak az a beteg fog Kecskemétre kerülni, akit helyben nem tudnak ellátni. Emlékezetett arra, hogy az aktív ellátás 2010-ben megszűnt a kiskunfélegyházi kórházban. A szülészet visszaállítására azonban nincs lehetőség - tette hozzá.

A megyei kórház főigazgatója hangsúlyozta: az integráció után nem lesznek elbocsátások, sőt további orvosokat és ápolókat kell felvenni, hogy a továbbiakban is biztosítani tudjak a minőségi betegellátást.

Török Krisztina az MTI kérdésére elmondta: a Kalocsai Szent Kereszt Kórházban már július 1-jével van szülészet és nőgyógyászati ellátás a kecskeméti kórház közreműködésével. A GYEMSZI főigazgatója fontos lépésnek nevezte, hogy a kalocsai kórházban január 1-jével a gyerekgyógyászat is a kecskeméti kórházzal közös szerződés alapján működik majd. Úgy vélte, egyértelmű szakmai fejlesztésről van szó, hiszen náluk sem szülészet, sem gyerekgyógyászat nem volt az elmúlt években.

Szócska: a betegellátás színvonalának javulása várható az integrációtól
A betegellátás színvonalának és biztonságának javulása várható az egészségügyi intézmények integrációjától – jelentette ki Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár pénteken Hódmezővásárhelyen. A kórházak integrációjával, a munkamegosztással, a közös tervezéssel hosszú távon is fenntartható rendszer alakul ki - mondta a politikus a makói és a hódmezővásárhelyi kórház összedolgozói értekezletét követő sajtótájékoztatóján.

Azzal, hogy az állami kézbe került intézmények közösen vásárolják az energiát és a gyógyszert éves szinten akár tízmilliárd forintos megtakarítás is elérhető. Az első, mintegy negyven kórház gázszállítására kiírt közbeszerzési eljárással egymilliárd forintot sikerült megspórolni – tudatta az államtitkár.

A hódmezővásárhelyi és a makói kórház a jövőben egyenrangú tagintézményként működik tovább, úgy, hogy mindkét betegellátó hely megtartja saját kistérségi feladatát – közölte Szócska Miklós.
A politikus azt várja az integrációtól, hogy a Hódmezővásárhelyen indult, példaértékű Egészséges Vásárhelyért-program eredményeit Makón is sikerül hasznosítani.

Szócska Miklós az integrált intézményen belül lehetőséget lát többek között a közös ügyeletszervezésre is, amellyel csökkenthető az orvosok leterheltsége. Az integráció után, a népegészségügyi és pályázati programok indulásának köszönhetően akár növekedhet is a foglalkoztatotti létszám – mondta a politikus.

Baráth Lajos, a makói kórház vezetője közölte, hogy az összdolgozói értekezlet megnyugtatta az intézmény munkatársait.
A makói kórházban a nyáron kialakított szakmai profilnak megfelelően folyik tovább a munka, lesz baleseti sebészeti ellátás, valamint biztosítják a 24 órás ellátást a város és a környező tizenhat település gyermekeinek is – tudatta az igazgató.

Aggódnak a kistérség polgármesterei
A makói kórház hosszú távú sorsáért aggódnak a kistérség polgármesterei, Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár azonban igyekezett eloszlatni a kételyeiket - tájékoztatta Buzás Péter makói polgármester pénteken az MTI-t. Az államtitkár és a polgármesterek megbeszélésükön egyetértettek abban: a legfontosabb, hogy a makói és a hódmezővásárhelyi kórház január 1-jei integrációját követően a térség lakói kifogástalan színvonalú egészségügyi ellátást kapjanak - közölte a szocialista politikus. Szócska Miklós ígéretet tett arra, hogy a kistérség vezetőit bevonják az integrált intézménnyel kapcsolatos egyeztetésekbe. Buzás Péter komoly eredménynek tartja, hogy a makói kórházban a jövőben is szülhetnek a kismamák.