A Kórház öt betegbiztonságot és költséghatékonyságot eredményező projekt megvalósítására nyert támogatást.
Az Állani Egészségügyi Ellátó Központ, a NEAK és Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt közös pályázat keretein belül a„Fekvőbeteg szakellátó intézmények beruházásainak támogatására - a gazdaságilag hatékony és fenntartható struktúra-átalakításhoz s az ehhez kapcsolódó infrastruktúrafejlesztések megvalósítására; az intézmény jövőbeni működésében az igénybe vett források és az elért eredmények közötti legkedvezőbb arány kialakításával" című ÁEEK_NEAK_EMMI-2017/1 azonosítószámú projekt keretében összesen 13.746.931. forint támogatásból folytatódnak az Albert Schweitzer Kórház- Rendelőintézet költséghatékony működtetését szolgáló fejlesztések.
Jelen pályázat keretében a Kórház öt betegbiztonságot és költséghatékonyságot eredményező projekt megvalósítására nyert támogatást - írta közleményében a kórház.
A projekt részei: medencetakaró rendszerek beszerzése a gazdaságos üzemeltetés biztosításához a járóbeteg rehabilitációs központban, egységes vízlágyító rendszer megvásárlása és üzembe helyezése, kisméretű konyhatechnológiai eszközök fejlesztése a biztonságos és gazdaságos működésért, konyhatechnológiai fejlesztés a már működő térségi összefogás színvonalának emeléséért, illetve a munkahelyi bölcsőde bővítéséhez szükséges infrastrukturális feladatok megvalósítása.
A fenti projektek közül a napokban történt meg az üzembe helyezése a 2013-ban Európai Uniós forrásból megépült Rehabilitációs Központ tornamedencéinek fedését biztosító medencetakaró rendszereknek.
A medencék mérete 6 x 10 méter, 1,1 – 1,4 méter vízmélységgel, illetve 2,8 x 7 méter, 0,9 méter mélységgel. A vízhőfok általában ~32°C. A medencék kialakítása feszített víztükrű, hőntartásuk folyamatos. A medencetérben a szellőzést és a párátlanítást mesterségesen biztosítja a Kórház.
A medencékben rendszeresen, napi szinten mozgásszervi rehabilitációs torna, babaúszás, illetve időseknek szóló preventív tornafoglalkozások valósulnak meg.
A folyamatos, üzemszerű működés során napi szintű problémaként jelentkezett és jelentős többletköltséget jelentett a levegő hőmérsékleténél magasabb vízhőmérséklet okozta folyamatos párolgás, mely nemcsak az elpárolgott víz visszapótlását, fűtését, hanem a medencetér párátlanítását és a dolgozók egészségterhelését is maga után vonta.
A medencetakaró rendszerek megvásárlásával éves szinten mintegy 60%-al csökkenthetők az üzemeltetési költségek, továbbá a járóbeteg rehabilitációs központ medenceterében, illetve medenceterével egy szinten dolgozó kollégák egészségterhelése is jelentős mértékben csökkenthető - áll a közleményben.