A gyakorlati oktatás végén a tervek szerint a hallgatók tanúsítvány kapnak a képzés teljesítéséről.
Az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) után a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) hallgatói számára is bevezetik a Semmelweis Egyetemen az Egészségügyi Elektronikus Szolgáltatási Tér (EESZT) használatának gyakorlati oktatását. A képzésen egy medikai, egy officinai és egy gyógyszerészeti irodai rendszert, valamint a lakossági portált is megismerhetik majd a jövőbeli gyógyszerészek - tudatta az egyetem portálja.
A képzést a Semmelweis Egyetem és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) munkatársai közösen végzik a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetében. A hallgatók a medikai rendszeren keresztül egy virtuális beteg kórelőzménye alapján megismerkednek majd a gyógyszerfelírással, ezt követően pedig az EESZT lakossági portálját mutatják be – tájékoztatott az EESZT oktatás gyakorlati képzésének megvalósításáért felelős Dr. Magyar Lóránt, az Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézet tanársegéde. A gyakorlat második felében az EESZT-ben tárolt virtuális receptek segítségével gyógyszerészeti rendszeren keresztül mutatják be és gyakorolják a gyógyszerkiadás teljes folyamatát. A képzést a Semmelweis Egyetem és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ, valamint a T-Systems Magyarország és a Novodata Számítástechnikai Zrt. közösen valósítja meg a GYTK hallgatói számára is az ÁOK-hoz hasonlóan.
Az oktatáshoz szükséges infrastruktúrát – vagyis a szoftveres és hardveres hátteret – már kiépítették. A gyógyszerészképzés tematikáját az ÁEEK munkatársai dolgozták ki, melynek tesztelése után az első gyakorlati képzés 2019. február 11-én lesz. Az ÁEEK-kel történt egyeztetések alapján a gyakorlati oktatás végén a tervek szerint a hallgatók tanúsítvány kapnak a képzés teljesítéséről.
2018 szeptemberében a Semmelweis Egyetemen vezették be elsőként az EESZT használatának oktatását orvostanhallgatók számára - emlékeztet a portál.