A 2500 négyzetméteres, ötszintes épületszárnyban az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézetét alakítják ki.
Az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai centruma épül meg uniós támogatással mintegy 2,3 milliárd forintból Szegeden - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közkapcsolati igazgatósága hétfőn az MTI-t. A közlemény szerint az egyetem jelenleg három telephelyen működő Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részlege 2022-ben költözne át az új épületbe.
A Gyermekgyógyászati Klinika Tisza-parti főépületéhez kapcsolódik majd egy új szárny. A 2500 négyzetméteres, ötszintes épületszárnyban az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézetét alakítják ki. Az osztály és a járóbetegegységek ellátási területe korábban kizárólag Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyére terjedt ki, de 2012 óta kibővült a teljes dél-dunántúli régióval, Pest megye dél-keleti részével és Szolnok megye néhány kisvárosával. Így duplájára, csaknem 2 millióra nőtt az ellátandók száma.
A pszichiátriai és addiktológiai ellátórendszeren belül Magyarországon az elmúlt tíz évben nem történt a szegedihez mérhető jelentős infrastrukturális fejlesztés, miközben a kezelésre szoruló betegek száma egyre nő.
Az épületet Balogh László Árpád tervezte, a kivitelezési munkákat a Dél-Konstrukt Zrt. végzi. A Tisza közelsége miatt speciális alapozási módszert alkalmaznak. A szintenként 500 négyzetméteren, a nemzetközi szakmai normatíváknak és orvostechnológiai elvárásoknak is megfelelve, modern és korszerű infrastrukturális háttér, tágas helyiségek állnak majd a betegellátás szolgálatába. Az épületrész tervezésénél kiemelt figyelmet fordítottak az anya-gyermek kapcsolat és az együttlét kulturált biztosítására, a gyermekükért izguló szülők megfelelő elhelyezésére, a szakmailag ideális belső betegutak kidolgozására, valamint a gyermekek gyógyulását pszichésen is támogató barátságos környezet kialakítására - áll a közleményben. (Látványterv: Dél-Konstrukt Zrt.)