Az új épületet a meglévő radiológia épület részleges bontásával, átalakításával és egy új épületrész építésével alakítanák ki.
Letették a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában a Gyermeksürgősségi Központ alapkövét csütörtökön. A teljes beruházás csaknem 3,3 milliárd forintból valósul meg, várhatóan idén októberig.
Jenei Zoltán országos kórház-főigazgató a gyerekek védelmének fontosságára hívta fel a figyelmet. Közölte: ennek érdekében indítottak két nappal ezelőtt országos programot az Országos Rendőr-főkapitánysággal közösen, amely hozzájárulhat ahhoz, hogy kevesebben sérüljenek meg az utakon.
Azonban, ha már a baj bekövetkezett, nagyon fontos, hogy legyenek felkészült, megbecsült szakdolgozók, legyenek megfelelő infrastrukturális feltételek az egészségügyi ellátásban - emelte ki Jenei Zoltán, utalva az épülő debreceni létesítményre.
Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke elmondta, hogy a városi sürgősségi ellátásban évente 50 ezer embert látnak el.
Szabó Tamás, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója elmondta: az új épület teljes területe nettó 2441 négyzetméter lesz, amelyet a meglévő radiológia épület részleges bontásával, átalakításával és egy új épületrész építésével érnek el.
Az egyetemi portál beszámolója szerint a Gyermeksürgősségi Központban négy egymás melletti ambulancián párhuzamosan zajlik majd a betegellátás: a 18 ágyas gyermeksürgősségi részlegben a házi gyermekorvosok 24 órában alapellátási igényű betegeket fognak kezelni, a mellette lévő klinikai sürgősségi ambulancián pedig komplexebb ellátást végeznek majd. A további két egységben 15 ágyas, korszerű képalkotó diagnosztikai részleggel kiegészített gyermeksebészeti- és baleseti osztályt hoznak létre. Az endoszkópos laborban bronchofiberoszkópos és gasztroszkópos beavatkozásokra is lehetőség lesz.
- A gyermeksürgősségi ellátás kiemelten fontos fejlesztési területe a gyermekgyógyászatnak. Az új központot egy alagút – úgyis mondhatnánk, hogy egy köldökzsinór – köti majd össze a klinika épületével, így szoros funkcionális egységet fognak alkotni. Az eddig széttagolt struktúra helyett az egységes irányelveken alapuló, gyermeksebészeti-traumatológia, aneszteziológiai- és radiológiai sürgősségi hátterű ellátás jobb minőségűvé, gyorsabbá és költséghatékonyabbá válik – emelte ki.
A több mint kétmilliárd forintos beruházást követően naponta 120-130 beteget tudnak majd fogadni az ambulancián.