A régi belvárosi, korszerűtlen ingatlanok helyett modern, korszerű és gazdaságosan fenntartható létesítményt építtet a PTE.
Az Általános Orvostudományi Kar új oktatási és kutatási épületszárny építése a veszély- és járványügyi helyzetben a lehetőségekhez képest is jól haladt. A kivitelezést végző cég viszonylag gyorsan pótolta a megfelelő létszámú szakember állományt, valamint a speciális, egyedi gyártású anyagok szállítási nehézségeit is kezelni tudta, így a munkálatok július közepére befejeződnek, és megkezdődhet a műszaki átadás-átvétel, amely augusztusban lezárul. Az elmúlt hónapokban többnyire külső munkálatok zajlottak, jelentős volt az északi park tereprendezése és a közlekedő felületek kialakítása - adta hírül az egyetemi portál.
A több mint kétmilliárd forintos Fogászati Elméleti Tömb beruházás (a képen) az ütemterv szerint halad, területelőkészítés, alapozás, szerkezetépítés zajlott az elmúlt hónapokban. Ha minden az eddigiek szerint halad, úgy a 2021. augusztus-szeptemberi átadás tartható. Mindkét beruházás óriási jelentőséggel bír a pécsi orvostudományi képzés tekintetében, ugyanakkor kedvezően alakítja a Kar vizuális és infrastrukturális környezetét.
Az ötszintes és csaknem 2750 négyzetméter hasznos alapterületű oktatási intézményben több mint 60 fogászati szék kap helyet.
A beruházás során a régi belvárosi, korszerűtlen ingatlanok helyett az orvosi campushoz közel egy modern, korszerű és gazdaságosan fenntartható létesítményt építtet a PTE, mert a jelenlegi telephely már nem képes kiszolgálni a graduális, posztgraduális és továbbképzési oktatás igényeit.
A fejlesztéssel egy olyan fogorvosi oktatási központ jön létre, amely biztos hátteret nyújt a fogorvostan-hallgatók képzésének, a szakfogorvosképzésnek és a szakorvosok továbbképzésének egyaránt - írták.