• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hallásjavítás - rendkívüli műtét Szegeden

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A megoldás évente 50-100 betegnek segíthet egyes hallásvesztés típusok esetében.

A közép-európai térség országai közül október 12-én elsőként hazánkban kerül sor az úgynevezett Baha (bone anchored hearing aid, azaz csontba ágyazott hallókészülék) műtét továbbfejlesztett orvostechnológiai eljárására a szegedi Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikán. Az OEP támogatásával megvalósuló beavatkozásnak köszönhetően jelentősen csökken a műtéti idő, valamint lerövidül a gyógyulási periódus a páciensek számára. A megoldás évente 50-100 betegnek segíthet a hagyományos eszközökkel eddig nem megfelelően korrigálható hallásvesztés típusok esetében, így egyes esetekben akár az egyoldali siketség problémáinak megoldásában is.

A fogászati implantáció tapasztalatai adta svéd tudósoknak az ötletet a Baha rendszer kifejlesztésére. Az eszköz egy, a fül mögé, a koponyacsontba épített, 3-4 mm-es titánium belső egységből és az arra csatlakoztatható külső hangfeldolgozóból áll. Az implantátum úgy oldja meg a féloldali siketség problémáját, hogy a koponyacsonton keresztül átvezeti a hangrezgéseket az ép oldalon megfelelően működő fülhöz.

„A modern nemzetközi gyakorlatban már rutinszerűen alkalmazott eljárás az OEP támogatásának köszönhetően válik elérhetővé Magyarországon is. A világhírű hazai fül-orr-gégészeti és fej-nyaksebészeti iskola újabb szakmai elismerése, hogy nemzetközi felkérés alapján térségünkben elsőként hazánkban kerülhet sor az új műtéti technológia bevezetésére" – mondta Terman Tibor, az Amplifon Magyarország ügyvezető igazgatója, a Baha hazai képviselője.

A Baha a világon a legelső, nagy hagyományokkal rendelkező, csontba ágyazott, beültethető hallássegítő rendszer. „A korábban csak nyugat európai országokban rendelkezésre álló Baha implantáció az utóbbi években Magyarországon is egyre elterjedtebb módszerként kerül alkalmazásra, a hagyományos fülsebészeti technikákkal nem, vagy nehezen megoldható halláscsökkenések rehabilitációjában. Az új tecnológiai módosítás lényegesen leegyszerűsíti az implantátum behelyezését, mindemellett várhatóan csökkenti az esetleges szövődmények előfordulásának lehetőségét is" – mondta el prof. Dr. Rovó László, a szegedi Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika tanszékvezetője.