• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hamarosan zárul a sporoni fejlesztési program

Regionális hírek Forrás: MTI

Jelenleg 167 egészségügyi intézményben folynak beruházások az országban, részben uniós, részben állami forrásból.

Az elmúlt hétéves uniós ciklusban mintegy 500 milliárd forintot fordítottak a hazai egészségügyi ellátórendszer infrastruktúrájának fejlesztésére, míg az azt megelőző húsz évben összesen 200 milliárd forintot - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára kedden Sopronban.

Zombor Gábor a Soproni Gyógyközpont ötmilliárd forintból elkészült diagnosztikai tömbjének táblaavató ünnepségén kifejtette: jelenleg 167 egészségügyi intézményben folynak beruházások az országban, ezek részben európai uniós, részben állami forrásból valósulnak meg.
Az államtitkár közölte, a Soproni Gyógyközpont 2013-ban csaknem hétmilliárd forintos fejlesztési programot indított, amellyel a jövőjét is megalapozta, mert nemcsak a betegek, hanem az ott dolgozók helyzete is javult.

Korányi László megbízott főigazgató elmondta, hogy a fejlesztéssel javultak a térség 120-130 ezer lakosát ellátó intézményben a betegellátás szakmai és infrastrukturális feltételei, így az a jövőben is a régió egyik egészségügyi központja marad, valamennyi szakterületen biztosítva a magas szintű betegellátást.

Emlékeztetett arra: a hétmilliárd forintos fejlesztési program részeként épült meg a diagnosztikai tömb, ahol különválasztották a fekvőbeteg- és a járóbeteg-ellátást, további 1,5 milliárd forintból korszerű műszereket szereztek be.

Tájékoztatása szerint a neurológia-stroke, a belgyógyászat-gasztroenterológia, valamint a röntgen- és izotópdiagnosztikai osztályok kaptak új műszereket, amelyekkel nemcsak 21. századi körülmények között, hanem 21. századi technológiával tudják megállapítani és kezelni a betegségeket.

A főigazgató elmondta azt is, hogy a diagnosztikai tömbön kívül felújították a központi műtőblokkot, ahová új orvosi eszközöket, például műtőasztalokat, defibrillátorokat és kézi műszereket szereztek be, valamint felújították a sterilizáló részleget.

Egységessé tették a medikai, a gazdasági humánügyi és informatikai rendszert, emellett 270 millió forintból a Balfi Gyógyfürdőkórház mozgásszervi rehabilitáció fizioterápiás részlegének az eszközparkja is megújult.

A hamarosan lezáruló fejlesztési program része a sürgősségi betegellátó osztály bővítése és fejlesztése, amelynek keretében a megfigyelőszobában kettővel növelik az ágyak számát, emellett a súlyos betegek azonnali ellátását biztosító úgynevezett sokktalanító szobát alakítottak ki.