A sikerrel végzett szerteágazó tevékenység titka a jó csapat és nem utolsósorban szeretni is kell, amit az ember csinál.
Szerencsésnek tartja magát Dr. Hangody László, hogy jó műhelybe, rögtön nagy forgalmú osztályra került, így viszonylag hamar tudott komoly gyakorlatot szerezni, ami ad egy biztonságot. „Ez a biztonságérzet jelentkezik a beteggel való kommunikációban is, mely során nagyon fontos, hogy abban a rövid időben, ami egy-egy vizsgálatra jut, legyen az embernek hitele a beteg előtt". A sikerrel végzett szerteágazó tevékenység titka a jó csapat. Mint mondja, semmilyen innovációt nem lehet véghez vinni társak nélkül, és a napi munka is megköveteli, hogy ha például nemzetközi kongresszusokra, kurzusokra megy, úgy adhassa át egy betegét kontrollra a kollégáinak, mintha ő maga nézné meg. És nem utolsósorban szeretni kell, amit az ember csinál.
Az egyetem Traumatológiai Tanszékének vezetője, az Uzsoki utcai Kórház ortopéd-traumatológiai osztályának osztályvezető főorvosa abból az alkalomból adott interjút az egyetem honlapjának, hogy a közelmúltban tüntették ki Széchenyi-díjjal a mozaikplasztikával kapcsolatos találmányáért, mely immár évtizedek óta a világon leggyakrabban használt modern porcfelszínképző eljárás.
Dr. Hangody László 2010 óta a Semmelweis Egyetem Traumatológiai Tanszékének a vezetője, mellyel egy időben nevezték ki a Péterfy Sándor utcai Kórházhoz tartozó Balesti Központ szakmai igazgatójává, miközben továbbra is az Uzsoki utcai Kórház osztályvezetője; a tanszék is e két telephellyel működik. A ma már egységes, hatéves ortopéd-traumatológiai szakorvosképzést pedig az egyetemi Ortopédiai Klinika igazgatójával, Dr. Szendrői Miklóssal felügyelik közösen. Azzal kapcsolatban, hogy mennyire népszerű ez a terület a fiatalok körében megjegyzi: három fiából kettő ezt választotta. A teljes beszélgetés itt olvasható
(Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem)