• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Hat és fél év az ápolónak

Regionális hírek Forrás: MTI

Hat és fél éves fegyházbüntetést kapott a kiskunhalasi pszichiátria volt ápolója.

Jogerősen hat és fél év fegyházbüntetésre súlyosította másodfokon a kiskunhalasi pszichiátriai intézet egykori ápolójának büntetését a Kecskeméti Törvényszék kedden kihirdetett jogerős ítéletében. Első fokon a Kiskunhalasi Járásbíróság márciusban öt év fegyházbüntetésre ítélte Fésűs Zoltán elsőrendű vádlottat, a város pszichiátriai intézetének egyik volt ápolóját, gondozás alatt álló személy sérelmére elkövetett szemérem elleni erőszak bűntette miatt. A per másodrendű vádlottja nyolc hónap felfüggesztett börtönbüntetést kapott első fokon, a másodfokú bíróság azt az ítéletet helybenhagyta.

Lehoczky Zoltán bíró az ítélet indokolásakor elmondta: az első fokú bíróság teljes körűen lefolytatta a bizonyítási eljárást, az elsőrendű vádlottra azonban "eltúlzottan alacsony" büntetést szabott ki.

Az ügyészség egy 2010-ben tett feljelentés alapján, a Bács-Kiskun Megyei Pszichiátriai és Fogyatékos Betegek Otthonában lezajlott vizsgálatok után emelt vádat. A bíróság szerint bebizonyosodott, hogy az elsőrendű vádlott legalább háromszor elkövette egy sértettel szemben a szemérem elleni erőszak bűntettét. A bíróság hitelesnek fogadta el a sértett nyomozási bíró előtt tett vallomását.

A tanácsvezető bíró hangsúlyozta: a sértett "tanúzási képességgel rendelkezett" a betegsége ellenére. A sértettet később átvitték egy másik gyógyintézetbe, ahol öngyilkosságot követett el.
A másodfokú bíróság szerint a másodrendű vádlott is elkövette a terhére rótt bűncselekményt - megütött egy vádlottat -, de ezt nem különös kegyetlenséggel tette, ezért a nyolc hónap börtönbüntetés, amelynek végrehajtását két évre felfüggesztették, megfelelő büntetés a számára.

A másodfokú tárgyaláson egyik vádlott sem vett részt, védőjük szerint külföldön dolgoznak, de nincs szándékukban bujkálni. Az elsőfokú ítélet meghozatala után az ügyész indítványozta a vádlott letartóztatást, de a bíróság ezt elutasította.