• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Határon átnyúló program a mellrák ellen

Regionális hírek Forrás: MTI

Közös, a mellrák elleni program indul Hódmezővásárhelyen, Szentesen és Aradon.

Mellrák elleni programra nyert több mint 500 millió forintos uniós támogatást a hódmezővásárhelyi kórház. A projekt révén Szentesen és a romániai Aradon is lesznek fejlesztések. Kallai Árpád, a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház-Rendelőintézet igazgatója kedden sajtótájékoztatón elmondta, az önkormányzat támogatásával megvalósított Egészséges Vásárhely Program az eddig elért sikereknek köszönhetően terjeszkedhet a város- és országhatárokon túl. A beruházás keretében Hódmezővásárhelynek ugyanis partnere lesz Szentes, valamint Arad is - fűzte hozzá.

Ismertette, hogy 1,78 millió eurót nyertek el rendszeres mammográfiás szűrés infrastruktúrájának fejlesztésére a hódmezővásárhelyi és a szentesi kistérségben, illetve Aradon. Hódmezővásárhelyen 852 ezer euróból, azaz csaknem 250 millió forintból, Szentesen 530 ezer euróból, azaz több mint 150 millió forintból, Aradon pedig 400 ezer euróból valósulnak meg fejlesztések.

A hódmezővásárhelyi sajtótájékoztatón elhangzott: a projekt során Hódmezővásárhelyen eddig a nők 67 százaléka vett részt szűrésen, ezt az arányt szeretnék 70 százalék fölé emelni, Szentesen az országos átlagot elérő 43 százalékot növelnék, míg Aradon az a cél, hogy megteremtsék a szűrési lehetőséget, ott ugyanis szervezett keretek közt eddig ilyen nem volt. Székely Orbán Csaba, a program aradi projektmenedzsere elmondta: évente 120 nő hal meg a megyében a mellrákban. Ezen a helyzeten szeretnének javítani.

A 16 hónapig tartó projekt keretében mindhárom helyszínen korszerű mammográfiás készülékeket vásárolnak, képzéseket tartanak, és megosztják egymással a tapasztalatokat a szűrés szervezésben és a betegség kezelésében, utógondozásában.

A kiosztott háttéranyag szerint az emlőrák az egyik leggyakoribb halálos daganatos betegség: becslések szerint ha a jelenlegi tendencia nem változik, a következő 25 évben világszerte 25 millió nő lehet mellrákos, és közülük tízmillióan bele is halnak a betegségbe. Magyarországon évente több mint 2000 nő hal meg ebben a betegségben.