Több mint hatmilliárd forint pluszpénzt kaptak idén a szabolcsi kórházak.
Rekordösszegű, több mint hatmilliárd forint összegű pluszpénzhez jutott hozzá idén a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház - közölte Mangol Csilla vezérigazgató az intézmény évértékelő sajtótájékoztatóján hétfőn, Nyíregyházán.
A kapott pénzből 3,1 milliárd forint jut a Pólus-projektre, azaz a kórház fejlesztésére és bővítésére, a többit pedig likviditási gondjainak leküzdésére és adósságkonszolidációra fordítja az intézmény - ismertette a vezérigazgató.
Hozzátette: a nyíregyházi, a mátészalkai, a fehérgyarmati és a nagykállói tagkórházakat tömörítő és működtető intézménynek jelenleg harminc projektje fut, összesen mintegy 26 milliárd forint értékben. A beruházások nagyobb része 2014-ben véget ér, de a kórház szeretne egy nagyobb fejlesztési csomagot összeállítani a következő évekre is.
Mangol Csilla elmondta, hogy tervben van a Jósa András Oktatókórházban megkezdett tömbkórházprojekt folytatása a sebészeti tömb felújításával, megújulna a rendelőintézet épülete, a Sóstói úton lévő egységből pedig a pulmonológiai osztály aktív ellátási részlegét telepítenék majd be a központi telephelyre.
Szeretnének egységes pszichiátriai ellátást kialakítani, amelynek központja Nagykállóban lenne - mondta. Mátészalkán műtéteket érintő fejlesztéseket indítanának el, Fehérgyarmaton több száz millió forintos beruházással a rehabilitációs ellátást javítanák, Vásárosnaményban pedig épületrekonstrukciós és infrastrukturális beruházásokat terveznek.
A vezérigazgató a sajtótájékoztatón fontos eredménynek nevezte a több mint 4 ezer munkahely megőrzését. Az ügyeleti rendszer fejlesztése után a jövőben a szakdolgozók jövedelmi szintjén saját erőből javítana a kórház, amely - a megyei és más önkormányzatokkal együtt - lakásépítési- és felújítási program bevezetésén egyaránt gondolkodik - fogalmazott Mangol Csilla.
Szólt arról is, hogy az idén kidolgozott társadalmi felelősségvállalási program keretében a nagyberuházások során munkához segítik a helyi vállalkozásokat, ami Mátészalka esetében 350 milliót, Nyíregyháza esetében 3,5 milliárd forintot jelent a vállalkozók számára.