• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jelentős infrastrukturális fejlesztések a Pécsi Tudományegyetemen

Regionális hírek 2023.12.05 Forrás: Weborvos
Jelentős infrastrukturális fejlesztések a Pécsi Tudományegyetemen

A beruházás részeként orvosi, fogorvosi, gyógyászati, klinikai skill központ fejlesztése zajlott, valamint a Preklinikai Kutatási Központot is kialakították és felszerelték.

Megvalósult AZ EFOP-4.2.1-16-2017-00008 kódszámú, A Pécsi Tudományegyetem infrastrukturális fejlesztése című pROJEKT 7 600 000 000 Ft vissza nem térítendő támogatásból - tudatta közleményében az intézmény.

A projekt célja a Pécsi Tudományegyetem elsősorban orvosi-, egészségügyi, természettudományos, műszaki, gazdaságtudományi, pedagógusképzés szakok infrastruktúrájának és eszközállományának fejlesztése annak érdekében, hogy mint a Dél-Dunántúl kiemelkedő felsőoktatási intézménye, versenyképes szolgáltatásokat legyen képes nyújtani. Mindezt a legjobb elérhető technológia kritériumának megfelelő fejlesztések biztosítják.

A fejlesztés a PTE valamennyi karának együttműködésében valósult meg, a gyakorlati és elméleti képzések javításának érdekében az „A” beruházási elem részeként megújultak a hallgatói terek, a hallgatók által használt oktatási eszközök, laborok, a „B” beruházási elem részeként pedig orvosi, fogorvosi, gyógyászati, klinikai skill központ fejlesztése zajlott, valamint a Preklinikai Kutatási Központot is kialakították és felszerelték.

A fenti célok mellett megvalósult a projekt horizontális célja: a WIFI elérések kiépítése valamennyi fejlesztéssel érintett karon, valamint a nők távmunka lehetőségeit, digitális kompetenciafejlesztést elősegítő IT eszközök beszerzése és a hallgatói terek gyerekbarát megújulása. A projekt elsődleges célcsoportja a hazai és külföldi hallgatók voltak, mint az eszközöket, modernizált hallgatói tereket rendszeresen használók, másodlagos célcsoport az oktatók, kutatók, intézményi dolgozók, együttműködő vállalatok, külső partnerek.

A projektelemek az EFOP-4.2.1-16-2017-00008 kódszámú, „A Pécsi Tudományegyetem infrastrukturális fejlesztése” projekt keretében valósult meg bruttó 7,6 Mrd Ft összértékben. A projektről bővebb információt itt olvashatnak.