Szeretnék felhívni a cégek, vállalkozások, magánszemélyek figyelmét a közös társadalmi felelősségvállalásra.
A Tárt Kapu Galéria, hazánk első art brut kiállítótere 2004-ben nyílt meg az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) keretein belül. A Galéria az Intézetben működő különböző művészetterápiás műhelyek alkotásait mutatta be; láthatóvá tette a művészetterápiás munka különböző vonulatait a terápiás kommunikációtól a művészi szublimációig terjedő széles sávon. Az egyedülálló kezdeményezést az OPNI bezárása szakította meg 2007-ben.
A Gyógyfoglalkoztatásért Alapítvány a befogadó Ferencváros Önkormányzatának támogatásával 2013-ban újranyitotta a Tárt Kapu Galériát a Hőgyes Endre u. 2. szám alatt, az Iparművészeti Múzeum szomszédságában.
A Tárt Kapu Galéria lehetőséget teremt a hazai együttműködéseknek és európai kontextusba ágyazza a magyarországi art brut - outsider művészetet. Célunk a marginalizált személyek művészeti tevékenységének, reintegrációjának, esélyegyenlőségének segítése, a társadalmi érzékenység előhívása, a különböző szakmai területek (művészet, művészetterápia, pszichiátria, szociális szféra, társadalomtudományok, pedagógia) összekapcsolása. A Galériában két-három havonta rendezünk új kiállítást, hetente többször adunk otthont művészetterápiás műhelyeknek és közösségi programoknak - közölte az alapítvány.
Európa legtöbb országában a hasonló intézmények a kulturális és társadalmi élet szerves részeként ma már több évtizedes múltra tekintenek vissza. Magyarországon ez az első integráló kezdeményezés. A szervezők bíznak benne, hogy a Tárt Kapu Galéria újranyitásával az Európai Uniós országokéval egyenértékű művészeti és közösségi befogadó-tér alakul ki, a társadalmi párbeszéd előmozdítását, megszilárdulását segítve.
Az Egymásra nézve – Karácsonyi kiállítás és vásár a Tárt Kapu Galériában című rendezvény időpontja: 2014. december 10. 18 óra. Helyszín: Tárt Kapu Galéria, 1092 Budapest, Hőgyes Endre u. 2.
(A képen Ritter Gábor Napsütés című alkotása)