A rehabilitáció mellett elérhető a diagnosztika, a műtői háttér, az intenzíves ellátás, a beteg szállítása nélkül.
Várhatóan 2015 elejére készül el a Pécsi Tudományegyetem (PTE) csaknem 850 millió forintos beruházása keretében megvalósuló rehabilitációs központ a baranyai megyeszékhelyen – jelentették be az intézmény vezetői az új egészségügyi létesítmény bokrétaavató ünnepségén kedden. Bódis József, a PTE rektora elmondta, a rehabilitációs központ "régi űrt tölt be" az egyetemi klinikai központ szolgáltatásaiban: itt lesz majd az idegrendszeri károsodások - balesetek, vérzések - európai szintű akut ellátása utáni fekvőbeteg-rehabilitáció, valamint a hasonlóan magas szintű kardiológiai és pulmonológiai ellátást követően a szív- és tüdőgyógyászati betegek ambuláns rehabilitációja.
Hozzátette: a javarészt uniós forrásból megvalósuló, 850 millió forintos beruházás a tervezett ütem szerint halad, így a jövő év elejére teljesen készen állhat a mintegy 1600 négyzetméteres rehabilitációs központ, amely a neurológiai és az idegsebészeti klinika Rét utcai épülettömbjének a közvetlen szomszédságában áll, s ahhoz közvetlenül kapcsolódik majd.
Péley Iván, a projekt orvosszakmai munkatársa arról szólt, hogy az ideggyógyászati fekvőbeteg-rehabilitációban részt vevők esetében a létesítménnyel lehetővé válik a diagnosztika, valamint a konzíliumok, a műtői háttér, illetve az intenzív osztály szükség esetén azonnali használata, kiküszöbölve az időnként kellemetlen, hosszadalmas és költséges betegszállítást.
A földszinten lesznek az ambuláns rehabilitáció szakrendelői, a betegek egészséges életmódra történő oktatását szolgáló oktató-közösségi terek, valamint két tornaterem, amelyek elsődlegesen a kardiológiai betegek rehabilitációját szolgálják majd. Az első emeleten 25 ágy szolgálja az ellátást egy-, két-, illetve négyágyas, fürdőszobás, a kor követelményeinek minden szempontból megfelelő kialakítású és berendezésű betegszobákban.