• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Készen van a kórház új épüle Szombathelyen

Regionális hírek Forrás: MTI

Hatmilliárdból sikerült a 21. század követelményeit teljesítő épületegyüttest létre hozni.

Az elmúlt öt évben négyszázmilliárd forintot jutott az egészségügy megújítására, elsősorban a kórházak fejlesztésére - emelte ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, amikor Hende Csaba honvédelmi miniszter társaságában átadta a szombathelyi Markusovszky kórház új belgyógyászati épülettömbjét csütörtökön.
Balog Zoltán szavai szerint alig van olyan kórház az országban, ahol ne lett volna vagy ne zajlana valamilyen fejlesztés, az elmúlt években háromszáz fejlesztési programot finanszíroztak uniós és hazai forrásokból.

Hangsúlyozta: a szombathelyi Markusovszky Kórházban országosan is kiemelkedő, hatmilliárd forintot is meghaladó fejlesztés valósult meg, amelynek eredményeként a korszerűtlen, több pavilonból álló kórházi infrastruktúrát sikerült a 21. század követelményeit teljesítő épületegyüttessel kiváltani.

A miniszter szerint fontos ugyan az infrastruktúra fejlesztése, de ennél is fontosabb az elhivatottság és az európai szintű szaktudás, amelyet a magyar orvosok és egészségügyi dolgozók képesek nyújtani. Ezért fontos, hogy az orvosaink itt maradjanak, vagy ha elmentek, szívesen visszajöjjenek - mondta.

Felsorolása szerint a rezidens támogatási program segítségével 1700 fiatal orvost és gyógyszerészt sikerült az elmúlt években itthon tartani, az ösztöndíjrendszerre csaknem hárommilliárd forintot biztosítottak, 2015-től pedig minden, az államilag támogatott szakképzésbe belépő szakorvosjelölt számára lehetőség nyílik a havi százezer forint jelentő Markusovszky-ösztöndíj elérésére.

Hozzáfűzte: több lépcsőben emelték az elmúlt években a 95 ezer orvosnak és ápolónak a fizetését, amire összesen 76 milliárd forintot fordítottak, a bruttó keresetemelkedés 27 százalékos volt.
Szólt arról is, hogy a kormány tovább kívánja emelni az egészségügyben a béreket, de folytatják a háziorvosi szolgálat megerősítését is, hiszen az a cél, hogy minél hamarabb gyógyuljanak meg az emberek, és lehetőség szerint ne szoruljanak hosszabb kórházi ellátásra.

Hende Csaba, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője, a kormányzatnak az anyagi támogatásért, az építőknek a munkájukért, a kórház dolgozóinak pedig kitartó áldozatkészségükért mondott köszönetet. Örömét fejezte ki azért, hogy a térségben olyan nagy fejlesztések valósulhatnak meg, mint az M86-os autóút és a szombathelyi Haladás sportkomplexum építése, amelyek sorába tartozik a kórház fejlesztése is.

Nagy Lajos, a Markusovszky kórház főigazgatója az avatóünnepségen a volt belgyógyászat "kékcsempés" épületére emlékezett vissza, ahol az évtizedek során egyre korszerűbb eszközökkel folyhatott a gyógyító munka, de ezt nem tudták követni az épület által nyújtható hotelszolgáltatások. A hatágyas, rosszul szigetelt, nehezen kifűthető kórtermek helyett azonban rövidesen két- és háromágyas, külön fürdőszobákkal ellátott, korszerűen felszerelt szobákba költözhetnek be a betegek.

A régihez képest kétszer akkora alapterületű, hatszintes épületben kapnak helyet a kardiológiai, a gasztroenterológiai, a reumatológiai, a bőrgyógyászati, az infektológiai és a neurológiai osztályok, az épület földszintjén pedig az osztályok szakambulanciái működnek majd.

(MTI Fotó: Büki László)

Legolvasottabb cikkeink