• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Kétmilliárdot fordíthat adósságrendezésre a kórház

Regionális hírek Forrás: MTI

A kormányzati támogatás fontos segítség, azonban ez nem elég.

Elsősorban a kis- és közepes beszállítókkal szembeni tartozás rendezésére fordítja a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház a kormányzattól érkező több mint 2,3 milliárd forintos támogatást - közölte az intézmény főigazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón, Nyíregyházán. Mangol Csilla elmondta, október végén körülbelül 4 milliárd forint volt a négy kórházat működtető intézmény adósságállománya, amelyből mintegy 3,7 milliárd forintot tett ki a beszállítókkal szemben fennálló tartozás. A támogatási összeget - amely csak beszállítói adósság kifizetésére használható fel - várhatóan két héten belül kapják meg.

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár szerdán jelentette be, hogy erre a célra kilencvenhárom fekvőbeteg-ellátó intézmény kap összesen 33,1 milliárd forintot - emlékeztet a hírügynökség.

A főigazgató a sajtótájékoztatón komoly sikernek nevezte, hogy a kórházak közül a legnagyobb támogatási összeget ők kapták, ami szerinte egyértelmű tulajdonosi elismerése annak a munkának, amelyet az elmúlt másfél évben elvégzett a kórházcsoport. Mint elmondta, komoly válságkezelést hajtott végre az intézmény. A korábbi 5 milliárdos adósságállomány mérséklése érdekében szoros kötelezettségvállalási rendszert vezettek be, több aránytalan szerződést felbontottak vagy újratárgyaltak, átalakították a fizetési és szállítási kondíciókat. Az intézkedések eredményeképpen összesen csaknem 1,5 milliárd forintos saját megtakarítást ért el a kórház.

Ez azonban nem elég ahhoz, hogy "kijöjjünk a gödörből" - folytatta Mangol Csilla -, ezért tárgyalnak a Nemzetgazdasági Minisztériummal és a szaktárcával az adósságkonszolidáció következő köréről. A kormányzati támogatás fontos segítség, nem "fekete lyukba öntött pénz", azonban ez nem elég, az év végén további összeget vár az intézmény - jelezte a főigazgató.

Mangol Csilla újságírói kérdésre elmondta, a válságkezelési időszak után 2014-ben kezdődhet el a kórház életében a normális üzemeltetési időszak, az erről szóló koncepciót már elküldte a kórházcsoport a szaktárcának. A most kapott támogatásból ütemezve, egy koncepció szerint fogja kifizetni a szállítói tartozásait a gyógyintézmény, a kifizetésekkor elsősorban a kis- és közepes beszállítókat részesítik előnyben.

Jelenleg nagyjából 500 beszállítója van a kórháznak, a költséghatékonyság érdekében ezért a következő években nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy ez a szám csökkenjen - tette hozzá.

Legolvasottabb cikkeink