A WHO 2009-ben indította el a Ments életeket: Moss kezet! című kampányt, melyben irányelveket, útmutatókat fogalmaztak meg.
Második alkalommal rendezett szakmai napot az Egészégtudományi Kar Epidemiológiai Tanszéke a kézhigiéné világnapja alkalmából. Az egész napos programon kórházhigiénikusok, egyetemi dolgozók, szociális intézmények munkatársai és hallgatók vettek részt. Az érdeklődőket Dr. Barcs István tanszékvezető köszöntötte - számolt be róla az egyetem weboldala.
Dr. Szabó Rita, a konferencia elnöke, a tanszék adjunktusa a program megnyitóján visszatekintett a világnap kezdeti időszakára. Elmondta, 2005-ben az Egészségügyi Világszervezet (WHO) létrehozta a Tisztább betegellátás – biztonságosabb betegellátás című programot, melynek fő célja az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések gyakoriságának csökkentése volt. Felismerték, hogy mindez csak akkor valósítható meg, ha az egészségügyi és szociális ágazatban dolgozók kiemelt hangsúlyt fektetnek saját kézhigiénéjükre – fogalmazott az adjunktus. A WHO ezért 2009-ben elindította a Ments életeket: Moss kezet! című kampányt, melyben irányelveket, útmutatókat fogalmaztak meg a témában, azóta pedig minden évben május 5-én megszervezik a kézhigiénés világnapot. Az eseményhez a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara idén második alkalommal csatlakozott.
Az idei világnap alkalmából a WHO és a Private Organization for Patient Safety a szepszis egészségügyben történő megelőzését tűzte ki célként.