• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Konferencia a szenvedélybetegségekről Szegeden

Regionális hírek Forrás: MTI

Huszonöt éve indult el hivatalos keretek között a drogosok hazai ellátása, és akkor jöttek létre az első drogambulanciák.

Az évfordulón tartják a Magyar Addiktológiai Társaság VIII. tematikus konferenciáját csütörtökön és pénteken Szegeden - jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján a szegedi Dr. Farkasinszky Terézia, az Ifjúsági Drogcentrum vezetője.

Arany Zoltán elmondta: csaknem száz résztvevő érkezik az ország minden részéből az előadásokra, amelyek a szenvedélybetegségekkel kapcsolatos segítségnyújtás minden elemét igyekeznek felvonultatni. Az igazgató hozzátette: bár hivatalosan 25 éve van drogprobléma-kezelés az országban, a munkát Farkasinszky Terézia már a 70-es években megkezdte. Az ő szellemiségét követve - amely elsősorban a közösségépítésre alapoz - dolgoznak a szegedi szakemberek még ma is.

Az intézményvezető bejelentette, az elmúlt hetek sikereként könyvelhetik el, hogy jövőre építkezésbe kezdhetnek Szatymazon, létrehoznak egy rehabilitációs centrumot, amelyben a tíz felnőtt- mellett nyolc gyermekágy is lesz. Ezzel megalakul az ország első gyermekaddiktológiai osztálya. A projekt második lépcsőjeként a cél, hogy az intézményben 15-15 ágy álljon rendelkezésre a páciensek fogadására - tette hozzá.

A szegedi drogcentrum négy intézménye - az ambulancia, a nappali és a közösségi ellátás, valamint a rehabilitáció - évente több tízezres megjelenést könyvelhet el. Az ambulanciát mintegy százan naponta keresik fel, ezzel csaknem 32 ezres megjelenési számmal dolgoznak évente; a rehabilitációs intézetben - 6-12 hónapig - mintegy 30-an vesznek részt évente a kezelésekben; a nappali ellátásban 60-70 kliens jelenik meg; és a tájékoztató munka során is mintegy nyolcezer embert érnek el éves szinten.

A betegségek kezelésében a klasszikus drogos problémák mellett megjelenik például a játékszenvedély és a számítógép-függőség kezelése, valamint a dohányzásról való leszoktatás is.