• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Könnyen megszokták a jót Debrecenben

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Korszerű kórtermek és szülőszobák, számtalan új műszer és berendezés, szakmai kapcsolat.

Sikeresen lezárult a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 (www.huro-cbc.eu) keretében a szülészeti és nőgyógyászati ellátás interregionális fejlesztése című projekt a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma és a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház együttműködésében - jelenteték be a mai zárótájékoztatón.

A projekt mindkét országban kiemelt fontosságú a szülészeti és nőgyógyászati ellátás területén. A projekt összköltségvetése 1.961.255 euró, melyet az intézmények egészségügyi eszközbeszerzésre, infrastruktúra fejlesztésre és ezen beruházások működési rendszerükbe való integrálásra fordítottak - tájékoztatott Dr. Tóth Zoltán egyetemi tanár, a projekt szakmai vezetője a mai, programzáró tájékoztatón.

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján lehetővé vált a műszerbeszerzésre fordítható 233.144 eurós összegből többek között a legkorszerűbb sebészeti műtőasztal beszerzése eszközökkel, vérmentes sebészeti vágókészülék, infúziós pumpa, valamint laparoszkópos felszerelések, többfunkciós anya és magzati monitor, hordozható EKG berendezés megvásárlása.

(Fotók: DEOEC)

Az épület beruházásra elnyert 1.200.333 euróból összkomfortos kórtermeket, egyágyas szülőszobákat, vizesblokkokat létesítettek, és korszerűsítették a klíma és tűzvédelmi rendszert. Megtörtént továbbá a szülőszobai épületbővítmény külső hőszigetelése és nyílászáróinak cseréje is – ismertette Dr. Póka Róbert egyetemi tanár, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója.

Az elnyert támogatásból a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztálya ultrahang-diagnosztikai készüléket, laparoszkópos tornyot, műtőasztalt, műtőlámpát és műszereket tudott beszerezni közel 400.000 euró értékben.

A megvalósítás során a két egészségügyi intézmény kölcsönösen támogatta egymást, így örömmel mondhatom el, hogy a fejlesztés jó minőségben valósult meg, és máris a betegellátás részévé vált. Ráadásul az elmúlt évben a szakemberek együttműködésének eredményeként kialakult szoros emberi és szakmai kapcsolatok mentén sikeresen folytathatjuk a közös munkát a jövőben is – mondta Dr. Fülesdi Béla egyetemi tanár, centrumelnök.

Legolvasottabb cikkeink