A hódmezővásárhelyi kórházért jótékonykodott a köztársasági elnök felesége.

Hódmezővásárhelyre látogatott szombaton Schmittné Makray Katalin; a köztársasági elnök felesége megtekintette az alföldi város kórházában az újszülött és a gyermekosztályt, találkozott Lázár János (Fidesz) polgármesterrel, este pedig részt vesz az egészségügyi intézmény jótékonysági bálján.
Lázár János újságíróknak elmondta, hagyomány, hogy a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórházat és Rendelőintézetet támogató alapítvány minden esztendőben jótékonysági bált szervez az egészségügyi intézmény fejlesztésére. Idén a rendezvény - amely bevételét egy korszerű szülőágy megvásárlására fordítják - fővédnöki posztját Schmittné Makray Katalin vállalta el. A vásárhelyi polgárok az elmúlt években sokat küzdöttek a kórház fennmaradásáért, ezért ezt különleges kitüntetésnek tekinti a város minden lakója - fogalmazott a Fidesz országgyűlési frakcióját is vezető politikus.
A köztársasági elnök felesége hangsúlyozta, igyekszik eleget tenni azoknak a meghívásoknak, amelyek célja nem csupán a szórakoztatás, hanem valamilyen nemes ügyet is szolgálnak.
Schmittné Makray Katalin közölte, kórházi látogatása során látta azt az igyekezetet, melyet a kórház régebbi épületeinek modernizálása érdekében tettek. Reményét fejezte ki, hogy a jövőben is lesz elegendő forrás az intézmény fejlesztésére, így a hódmezővásárhelyiek továbbra is bizalommal fordulhatnak az ott dolgozókhoz.