A csaknem 50 millió forintos uniós támogatásból újabb diagnosztikai eszközöket szereztek be.
A most zárult fejlesztések közül az egyik a megújuló energiaforrás-felhasználás növeléséhez illetve a környezetet károsító, üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez járul hozzá, míg a másik a gyógyítás területén korszerű ultrahangos eszközök munkába állításával a vizsgálatokat teszi könnyebbé és pontosabbá.
A közel 180 millió forint európai uniós támogatást élvező környezetkímélő beruházás keretében a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet épületeinek energiaellátáshoz napelemes rendszereket építettek ki - mondta el dr. Bene Ildikó főigazgató a Weborvosnak. Napelemek kerültek a Hősök téri rendelőintézetre valamint a Tószegi úti központi kórházban az új C jelű épületre, a Patológiára és a Belgyógyászati pavilonra. A projekt tervezésekor azzal számoltak, hogy a megújuló energiaforrásból előállított energiamennyiség 1 192,3200 GJ lesz évente. Az üvegházhatást előidéző gázok éves csökkenése pedig széndioxid egyenértékben: több mint 120 tonnát tesz ki. Mint ismert: a fotovoltaikus (napelemes) rendszerek lényege, hogy a nap energiáját közvetlenül alakítják át elektromos energiává.
Egy másik, közel 50 millió forintos uniós támogatásnak köszönhetően a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet újabb diagnosztikai eszközöket szerzett be. A korszerű berendezések alkalmazásával az ultrahangos vizsgálatok könnyebbséget jelentek, mind az ellátottaknak, mind az egészségügyi szakszemélyzetnek. A vizsgálatok idejének csökkentésével, a vizsgálati eredmények pontosságának növelésével egy magasabb színvonalú egészségügyi ellátást részesei lehetnek az intézményben gyógyuló betegek. A diagnosztikai eszközök közül az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályon telepített pedig új, eddig nem használt megoldás bevezetését biztosítja.