• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kutatás-fejlesztési központ nyílt Szegeden

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A tudományos együttműködés középpontjában a rák elleni küzdelem áll.

A GE Healthcare szegedi K+F csoportja, mely nemzetközi szintű orvosi képalkotó szoftverek fejlesztésével, és azok elméleti hátterének kutatásával foglalkozik, a mai kor elvárásainak megfelelő high-tech irodába költözik. A K+F központ átadása mellett a Szegedi Tudományegyetem és a GE Healthcare ma hosszú távú stratégiai szerződést írt közös kutatás-fejlesztési projektek megvalósítására.

- Az egészségügyi szakemberek munkáját olyan fejlett képalkotó szoftverekkel segítjük, amelyekkel az orvosok a kóros elváltozásokat korábban és pontosabban diagnosztizálhatják. Így eredményesebb kezelést tudnak biztosítani, amivel egyrészt javítják a betegek életkilátásait, másrészt csökkentik az egészségügy költségeit. Ezek a termékek a világ összes országában a legmagasabb minőséget képviselik. Hazánkban pedig a régiónkra jellemző kardiológiai és onkológiai népegészségügyi helyzet miatt különösen fontos szerepük van" - hangsúlyozta Dr. Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési vezérigazgatója az új iroda avatóján.

„A szegedi kutatóközpont fiatalos csapata részben tapasztalt szoftvertervezőkből, részben a Szegedi Tudományegyetemen nemrég végzett programozó matematikusokból, műszaki informatikusokból áll. Több fejlesztőnknek már nemzetközileg jegyzett publikációja és szabadalma is van" – mutatta be csapatát Dr. Fidrich Márta, a GE Healthcare szegedi kutatóközpontjának vezetője.

A Szegedi Tudományegyetem és a GE Healthcare által megkötött stratégiai együttműködés keretében az egyetemi klinikák szakorvosai tudásukkal, ötleteikkel támogatják a GE Healthcare orvosi termékfejlesztéseit. A vállalat és az egyetem a jövőben induló orvosi szoftvertechnológiai tárgyú kutatási és fejlesztési projektekben partnerként előnyben részesíti egymást.

A cég szakemberei vendégoktatóként támogatják az egyetemen folyó képzést, valamint a vállalat ösztöndíjat is biztosít az egyetem mester- és doktori képzésben résztvevő hallgatóinak és a hallgatók egyetemi témavezetőinek a vállalat által fontosnak tartott ipari kutatási és fejlesztési projektekben való részvételre. - „Az együttműködés eredményeképp az egyetemünk klinikáinak nemzetközileg is elismert szakorvosai a GE Healthcare termékeinek fejlesztését ötleteikkel, visszajelzéseikkel és klinikai próbákkal teszik kiemelkedővé. Tulajdonképpen így ők is formálják a GE Healthcare világszerte orvosok ezrei által használt életmentő eszközeit" – nyilatkozott Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora.