• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Lehet-e magányosan boldog az ember?

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Folytatódik az előadássorozat: Lehet-e boldognak lenni egy boldogtalan társadalomban?

Idén is folytata a boldogság kereséséről szóló sorozatát a Lélekben Otthon Alapítvány és a Kossuth Klub. Most azt igyekeznek körüljárni, hogy saját elégedettségünk, harmóniánk hogyan és mennyire függ másoktól, és a körülöttünk lévő környezettől.

Az előadók tudósok, egyetemi tanárok, magával ragadó, karizmatikus előadók, akik a Kossuth klubban idén is kivételesen kedvezményesen hallgathattok meg.

Az előadások csütörtökönként 17.30 és 19 óra között hangoznak el.

A 8 részből álló sorozatra a bérlet 6400 forintba kerül (800.-Ft/előadás), és az első előadás előtt lehet megvásárolni a Kossuth klubban. Természetesen egyenként is látogathatók az előadások, 1000 forint/előadás a belépő.

Cím: Budapest 8. ker. Múzeum u. 7.

Program:
November 3. Lehet-e boldognak lenni egy boldogtalan társadalomban?
A boldogság jó érzésekkel járó állapot. Mindannyian vágyunk rá, és törekszünk boldoggá tenni szeretteinket. De vissza is lehet élni ezzel, ha hatalmi eszközként alkalmazva „megmondják", hogyan válhatunk boldoggá. Ajánlásokat tesz a család, az iskola, a pszichológia, a világnézet, a politika. Mit jelent mindez a társadalom és az egyén vonatkozásában, egymást erősítik vagy konfliktusban állnak egymással? Érdemes együtt gondolkodnunk ezeken a kérdéseken. Hátha boldogulunk velük.
Előadó: Bokor László pszichiáter, pszichoterapeuta, kiképző pszichoanalitikus, kiképző csoportanalitikus, a Pszichoterápia szakfolyóirat szerkesztőségének munkatársa és felelős kiadója, a MentalPort Pszichoterápiás rendelő klinikai igazgatója.

November 17. A pszichológiai változás boldogságot hoz?
Sokan fordulnak pszichiáterhez azért, mert számukra a lét szinte elviselhetetlenül nehéz. Vajon ha elérik a pszichoterápiás célt, az egyben jelenti-e a boldogság elérését is? A belső változás tényleg boldogságot hoz? És vajon ugyanazt jelenti a terápiás cél az orvosnak, mint a hozzá forduló páciensnek? Az emberi természet és pszichoterápia határairól, valamint a gyógyító és kliense kapcsolatáról is szó esik majd az előadásban.
Előadó: Unoka Zsolt pszichiáter, pszicho­tera­peuta, a pszichiátriai rehabilitáció szakorvosa, kognitív viselkedésterapeuta, pszichoanalitikus, a Semmelweis Egyetem pszichoterápiás részlegének osztályvezető főorvosa.

December 1. Lehet-e magányosan boldog az ember?
Lehet-e boldog az, aki egyedül él? – Állandó boldogság természetesen nincs, a boldogság változó, a lényeg, hogy kiegyensúlyozottak legyünk. Előadásomban pszichoanalitikus elméletek tükrében vázolom fel az egyedüllét és a magány különböző minőségeit, külön kitérve a korai kötődésre. Szeretném azokat a fejlődésben lehetséges elakadásokat is felvillantani, amelyek az egyént szociális kapcsolatainak kialakításában gátolják.
Előadó: Ajkay Klára pszichoanalitikus, klinikus pszichológus, pszichoterapeuta, kiképző pszichoanalitikus, kiképző pszichodráma-terapeuta és kiképző csoportanalitikus.

December 15. Intimitás a párkapcsolatban – hol veszítjük el a bizalmat?
A kötődések egy része velünk született, nagyobb részét viszont tanuljuk, és ezek mentén alakítjuk ki újabb kötődéseinket. Aki ezt „rosszul" tanulta meg, az fél az egyedülléttől, az esetleges sérülésektől, a folyamatos megalázottságtól és szégyenérzettől – és fél az öleléstől, intimitástól. Az előadás mélyebb rálátást ad a jól működő, egészséges kapcsolatra, megismertet az intimitás kritériumaival. Továbbá körüljárja az „álkapcsolatokból" kivezető lehetséges utakat.
Előadó: Komáromi Éva klinikai és addiktológiai szakpszichológus

Január 12. Szex és boldogság
Vajon tényleg mindenki érti és tudja, hogy mit miért tesz a szexualitás területén? Valóban mindent szabad csinálni, és minden megengedett annak érdekében, hogy boldogok legyünk? A szexualitás mint alapvető emberi motiváció akkor jó, ha nem válik fogyasztási cikké, és nem aktuális divatoknak és piaci érdekeknek rendelődik alá. Az előadás ebben az egyszerű kérdésben segít eligazodni a bonyolulttá váló mindennapokban.
Előadó: Hoyer Mária klinikai és addiktológiai szakpszichológus, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Alapozó Egészségtudományi Intézet Alkalmazott Pszichológia Tanszékének a vezetője, főiskolai docens.

Január 26. Szex és nyugdíj – az időskori szexualitás
A filmekben szinte soha nem látni olyat, hogy egy középkorú házaspár szeretkezne – ez a média számára unalmas, szinte tabu téma. Ellenben fiatalok és tilosban járó szeretők szenvedélyes együttléteit gazdagon ábrázolják. Az időskori szex tabutéma, és ez a hálószobáinkba is beférkőzik. Riadtan vágyunk fiatalok maradni, s szorongunk testünk tökéletlensége miatt – vagy lemondunk életünk egy fontos szeletéről, és elhisszük, hogy nekünk ez már nem jár, nem való. Az előadás számos külföldi felmérés meglepő eredményeit is ismerteti.
Előadó: Hevesi Kriszta közgazdász, újságíró, pszichológus, sportszakpszichológus és egészségfejlesztő szakpszichológus, az ELTE PPK oktatója.

Február 9. Boldogságkeresés a világhálón
Hálózatok működtetik a társadalmat és a gazdaságot. A virtuális térben a világháló köt össze minket. De vajon mindez mennyire írja át az emberi kapcsolatokat? Behálózva a személyiségünk is változik? Több barátunk lesz? Netán egymástól elidegenedve magányosabbá válunk? E kérdésekre is választ keres az előadás, amely részben a Hány barátod is van? című pszichológiai tanulmányköteten alapul.
Előadó: Unoka Zsolt pszichiáter, pszichoterapeuta, a pszichiátriai rehabilitáció szakorvosa, kognitív viselkedésterapeuta, pszichoanalitikus, a Semmelweis Egyetem pszichoterápiás részlegének osztályvezető főorvosa.

Február 23. Magány és társadalom
Nem tudunk igazán magányosak lenni, hiszen a legelső pillanattól kezdve társaktól, másoktól függ életünk. Felnőttként hálózatokban élünk, kik (kevesen) sokakhoz kapcsolódva, kik (sokan) kevesekhez kapcsolódva. Kapcsolataink azonban nem a természettől valóak, tőlünk függ, hogy a kapcsolatokban gazdag „szociális burzsoákhoz", vagy a kapcsolatokban szegény „szociális proletariátushoz" tartozunk-e inkább. Az előadásban a kapcsolatépítő stratégiákról, a bizalomról, az önépítésről, a sikeres társas szereplés titkairól lesz szó.
Előadó: Csepeli György szociálpszichológus, szociológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Interdiszciplináris Társadalmi Kutatások Doktori Programjának alapítója, vezetője, a Magyar Szociológiai Társaság elnöke