• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Lezárult az egri rehabilitációs fejlesztési program

Regionális hírek Forrás: MTI

Csaknem 700 millió forint jutott az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézetnek .

Az észak-magyarországi régió három megyéjének tizenegy kórházában több mint 4,8 milliárd forint európai uniós, illetve állami forrásból újult meg a rehabilitációs ellátás, ebből csaknem 700 millió forint jutott az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézetnek - közölték csütörtökön az egri projekt zárórendezvényén.

Cserháti Péter miniszteri biztos, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója kijelentette: egy kórház gyakran nem csupán gyógyító és tudományos centrum, hanem a térség legnagyobb munkaadója is. A kórházak foglalkoztatják a legtöbb kis- és középvállalkozást a beszállítói körön keresztül, és a fejlesztések révén szerepet játszanak a helyi építőipar fellendülésében is. Hozzátette, a konzorciális projekt azt is megmutatta, hogy a térség kórházai között létezik az összefogás.

A szakember kitért arra: a beruházás eredményeként Egerben egy komplex rehabilitációs egység jött létre, beleértve a magyar társadalomban problémát jelentő pszichiátriai és az addiktológiai ellátást is.

Nyitrai Zsolt miniszteri biztos, az egri térség fideszes országgyűlési képviselője felidézte: Eger elsőként adott otthont a gyógyítással foglalkozó, kórházépítő Irgalmas rendnek. "Európa legrégebbi, 1728 óta működő kórházi szárnyát az értékőrzés és a modernizáció jegyében adjuk át most" - mondta. Hozzátette: itt kezdte meg működését az első magyar orvosi iskola is, 1769-ben.

Közölte, a projekt kettős célt szolgált: az ellátásbeli egyenlőtlenségek csökkentését és az infrastruktúra fejlesztését.

A képviselő úgy fogalmazott: "az egészségügy területén ma már jobban állunk, mint korábban, de korántsem elég jól". Kiemelte: a 2007 és 2013 közötti európai uniós fejlesztési ciklusban több mint 500 milliárd forint jutott az egészségügy modernizációjára. Kitért arra, hogy az egészségügy motorjai a dolgozók, akik jóval több pénzt érdemelnének.

Nyitrai Zsolt szólt arról is: már látható, hogy a kórház nagy, több milliárd forintos rehabilitációs projektje nem készül el időre, ami veszélyes helyzetet teremt. Ezen pedig csak a kormány tud segíteni.

Habis László (Fidesz-KDNP), Eger polgármestere elmondta: a 2014 és 2020 közötti uniós fejlesztési ciklusban a városnak elsősorban az egészségmegőrzést, illetve a betegségek megelőzését segítő uniós pályázati lehetőségekre kell fókuszálnia. Emellett az önkormányzat továbbra is segíti a kórházat, hogy az fiatal orvosokat tudjon Egerbe csábítani.

Jakó Ildikó, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ észak-magyarországi területi igazgatója kiemelte: a projekt fokozza a programban részt vevő kórházak közötti együttműködést, illetve a betegutak megszervezésével megteremtődtek a biztonságos ellátás alapjai.

Csiba László konzorciumvezető, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója elmondta: a több mint 4,8 milliárd forintos, az Észak-Magyarországi Operatív Program keretében megvalósult, a rehabilitációs ellátás fejlesztését célzó projektben Borsod, Heves és Nógrád megye 11 kórháza vett részt.
Kitért arra: a rehabilitáció a "mostohagyermeke" volt az egészségügynek, holott a meggyógyított embert "vissza is kell adni a társadalomnak".

Tóth Ildikó, az egri kórház főigazgatója arról beszélt, hogy az intézményben több, összesen mintegy 8 milliárd forintos projekt zajlott, illetve zajlik.