• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ma átadták a sárvári Térségi Rehabilitációs Központot

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Regionális szerepkörű komplex rehabilitációs központ jött létre a korábban fekvőbeteg szakellátást végző sárvári kórház területén.

Kovács Ferenc a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács tagjának, a Vas Megyei Területfejlesztési Tanács elnökének jelenlétében ma átadták a sárvári Térségi Rehabilitációs Központot. A beruházó Sárvár várost dr. Dénes Tibor polgármester és Kondora István alpolgármester képviselte, az esemény házigazdája Vancsura Miklós, a sárvári kórház főigazgatója volt. Az Európai Unió és a Magyar Állam 791 millió forintos támogatásával megvalósult beruházás 2009 júliusában kezdődött, és valamivel több, mint egy év alatt alakítottak át meglévő épületrészeket és építettek új tömböket a központ számára.

Az Európai Unió és a Magyar Állam 791 millió forintos támogatásával és 96 millió forint önerővel megvalósuló felújítás és bővítés révén létrejött intézményben 30 ágy szolgálja az onkológiai rehabilitációt, 16 a nőgyógyászati rehabilitációs feladatokat, a pszichoszomatikus betegek rehabilitációjára 14 ágy, a gasztroenteorológiai rehabilitáció 16 ágy, a reumatológiai rehabilitáció 16 ágy áll redelkezésre. A most átadott, 92 ágyas rehabilitációs központ szervezetileg az intézmény egy gyógyító osztályát alkotja és rehabilitációs mátrixként működik majd.

Építészetileg két jól elkülöníthető részre lehet bontani a beruházást: a csaknem ezerötszáz négyzetméteres nyugati szárnyra és az ezerhatszáz négyzetméteres új rehabilitációs tömbre. Ezen túl elkészült a kórház főbejárata, illetve a felújított épület közötti rész összekapcsolása a komplexum többi részével, valamint a régi és az új részt összekötő folyosó.

Az épületekben két-, három- illetve négyágyas, önálló fürdőszobával rendelkező betegszobákat alakítottak ki, lehetőséget teremtve, hogy a rehabilitáció az eltérő ellátási igényeknek megfelelően történjen meg. A fejlesztés fontos eleme volt az érintett épületekben valamennyi fogyatékosságra kiterjedő komplex akadálymentesítés. Az ötszakmás regionális rehabilitációs központ mellett változatlanul megmaradtak a meglévő munkahelyek, az intézményben folyó orvos-szakmai tevékenység.  Sárvár városának termálgyógyászati és wellness szolgáltatói arculata ezzel a komplex rehabilitációs szolgáltatással válik teljessé, a remények szerint tovább erősítve a város egészségturizmusban betöltött szerepét.