• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ma zárult a 15 milliárdos tömbkórházi projekt

Regionális hírek Forrás: MTI

Megterentődtek a legmagasabb szintű ellátás szakmai, technológiai és infrastrukturális feltételei Nyíregyházán.

Az elmúlt hat évben európai uniós és nemzeti forrásból 520 milliárd forintos egészségügyi fejlesztés valósult meg a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében - mondta az egészségügyért felelős államtitkár kedden Nyíregyházán, a Jósa András Oktatókórház tömbkórházi beruházási projektjének zárórendezvényén.

Ónodi-Szűcs Zoltán kiemelte, hogy 320 milliárd forint összegű volt az épületberuházás, amely 21. századi gyógyítási feltételeket teremtett az ország érintett betegellátó intézményeiben. Hozzátette: a fejlesztés jelentős része Szabolcs-Szatmár-Bereg megye öt gyógyintézetében, köztük a nyíregyházi egyetemi oktatókórházban valósult meg, ahol 15 milliárd forintból egy több mint 27 ezer négyzetméteres korszerű épületegyüttes, valamint 1,1 milliárd forintból egy csaknem 1500 négyzetméteres modern sürgősségi betegellátó centrum épült.

Adorján Gusztáv, a nyíregyházi gyógyintézet főigazgató-főorvosa hangsúlyozta: a fejlesztés a magyar kormány 2,1 milliárd forintos pluszforrásából valósult meg, amelyre az időközbeni árfolyamváltozás miatt volt szükség a Pólus program keretében még 2009-ben indult beruházás esetében.

A több mint 27 ezer négyzetméteres épületegyüttesben új onkológiai centrumot alakítottak ki, ahol megteremtették a ma elérhető legmagasabb szintű orvosi ellátás feltételeit az évi 400 visszatérő és 1000-1200 új daganatos beteg számára.

Ott rendezték be a gyermekgyógyászati tömböt, valamint a szív- és érrendszeri betegellátó központot is. Az előbbi évente tízezer 14 év alatti gyermeket lát el fekvőbetegként és százezret ambuláns módon, szintén korszerűen felszerelt orvosi műszerparkja segítségével. Az új szív- és érrendszeri centrumban pedig öt kapcsolódó belgyógyászati betegséget gyógyíthatnak, több ezer embert érintően.

A sürgősségi betegellátó centrum az ország legrégibb, 1982-ben alapított sürgősségi osztályát váltotta ki, itt a megye 570 ezernyi lakosa kap azonnali orvosi segítséget baj esetén. A részlegben a laboratóriumtól a modern diagnosztikai eszközökig minden a gyógyító szakemberek rendelkezésére áll a diagnózis gyors megállapításához, sőt helikopter-leszállópálya is segíti a mielőbbi ellátást.

A főigazgató-főorvos elmondta: a háromezer ágyas, ötezer dolgozót foglalkoztató, évi 115 ezer fekvő- és 3,2 millió járóbeteget ellátó nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban a beruházással megteremtődtek a legkorszerűbb és legmagasabb szintű ellátás szakmai, technológiai és infrastrukturális feltételei.
Szabolcsban a TIOP keretében mintegy 6 milliárd forint összegű beruházással az idén fejeződött be a fehérgyarmat-vásárosnaményi, a kisvárdai, és a mátészalkai gyógyintézetet, valamint a Nagykállói Pszichiátriai Szakkórház korszerűsítése is. (MTI Fotó: Balázs Attila)