• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Magyarország legkülönlegesebb kórusa

Regionális hírek Forrás: Weborvos
Magyarország legkülönlegesebb kórusa

Király Viktor egy színpadon énekel azzal a negyven fős kórussal, melynek tagjai légzési nehézségekkel küzdő betegekből áll.

2018. április 13-án Gondoskodás szenvedéllyel névvel szakmai napot tart a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet és a Légzéssel a Lélekért Alapítvány Törökbálinton, ahol a tudomány mellett főszerepet kap majd a művészet is.

„Nem kis célunk ezzel a szakmai nappal az, hogy felhívjuk a figyelmet a súlyos légúti betegségekre, a társadalmi elfogadás szükségességére, a betegek mobilitásának lehetőségeire, a megelőzés és a terápiás együttműködés kiemelkedően fontos szerepére" – mondta dr. Várdi Katalin, a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet rehabilitációs osztályának vezető főorvosa.

A nap megkoronázásaként, a szakmai napon lép fel először hazánk talán legkülönlegesebb kórusa. A negyven fős kórus légzési nehézségekkel küzdő betegekből áll, akik gyógyszeres kezelés, oxigén és gyógyászati segédeszközök használata mellett, a nehézlégzést mindennapjaikban élik át. Sokan közülük a tartós otthoni oxigénkezelésre szorulnak és számukra a mobilitás kérdése sokszor még probléma, a megfelelő eszköz és tájékoztatás hiányában.

Az esemény előtti héten Philipp György karmester segítségével tanulják be dalokat, hogy megmutassák, a tudomány mellett a művészetnek is nagy szerepe lehet a gyógyulásban. Az egyik próbára Király Viktor is ellátogatott, aki 13 éves kora óta küzd egy légúti betegséggel, az asztmával.

A többi között a kórus Dés László, A Zene az kell című dalát is betanulja, ami a zene elképesztő erejéről szól. A művész úr örömmel járult hozzá, hogy az ő dalát is előadja ez a különleges formáció.

A kampány folytatásaként megjelenik egy könyv, mely az ápolók szemszögéből mutatja be irodalmi interjúkon, leírásokon és portréfotókon keresztül a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet légzésrehabilitációs osztályának életét. A napokban elindult egy weboldal és a közösségi médián keresztül is lehet követni a kampányt.