• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Már betegeket is gyógyítanak az új blokkban

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Elsőként az intenzív osztály költözött át a dunaújvárosi új műtéti és diagnosztikai szárnyba.

A dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház új technológiai tömbbel bővül az Új Széchenyi Tervnek köszönhetően, a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program „Struktúraváltoztatást támogató infrastruktúrafejlesztés a fekvőbeteg-szakellátásban" TIOP-2.2.4/09/1. kódszámú pályázaton nyert közel 4 milliárd forintos forrásnak köszönhetően, amely 10 százalékos önerőt tartalmaz. A központi műtő és technológia blokk október első harmadában tervezett átadása előtt ma a sajtó munkatársai kaptak részletes tájékoztatást az új szárnyba telepítendő gyógyító ellátásokról, a gyógyításhoz nélkülözhetetlen korszerű eszközökről, diagnosztikáról, az ellátás strukturálódásáról.

Mint a helyszínen kiosztott tájékoztatóból kiderült, a két részre osztott, tágas intenzív osztályra már beköltöztették a betegeket, vagyis ezzel a lépéssel „történelmi pillanatként" megkezdődött a betegellátás az új blokkban.

A fejlesztés kiemelkedő része az egymilliárd forint értékű gép-műszer beszerzés, amelynek köszönhetően új digitális röntgen és átvilágító, mammográfia, műtői berendezések, műtéti eszközök, altatógépek szolgálják a betegek ellátását. Mint a főigazgató kiemelte, minden eszköz a helyére került, és most folyik a legutóbb szállított sterilizáló berendezések beépítése. Szintén zajlanak a működéshez szükséges bakteriológiai tenyésztések, sugárvédelmi mérések, valamint folyamatosan tesztelik és beüzemelik a többszörös szűrési védelemmel ellátott légtechnikai rendszert. Ez biztosítja, hogy a műtőkbe steril és klimatizált levegő jusson, sőt: az egész épületszárnyat klimatizálja.

Az intenzív osztály első emeleti beköltözése után a röntgent, a trauma- és a trauma sürgősségi, illetve egyéb szakrendeléseket helyezik át folyamatosan az új szárny földszintjére. A későbbiek során a kulcsi rehabilitációs részleget a kórház korábbi épületébe költöztetik, illetve felszabadítják az I. számú Rendelőintézet nagy részét – az állami tulajdonú ingatlant az önkormányzat szeretné átvenni. A költöztetésekkel, átszervezésekkel jelentős telephely racionalizálást hajt végre a dunaújvárosi kórház, amely ennek köszönhetően optimális méretű kubatúrával rendelkezik majd.