A fejlesztés eredményeképpen az orvostechnikai eszközök átlagéletkora a jelenlegi 16,59 évről 1,31 évre csökken.
Több mint 2,5 milliárd forintos fejlesztési forrást biztosít a Jahn Ferenc Kórház részeként működő pesterzsébeti, Ady Endre utcai Szakrendelő fejlesztésére a Magyar Közlönyben napokban megjelent kormányhatározat - adta hírül az intézmény közleménye.
A szakrendelő két, egymással összeköttetésben álló épületrészből áll, 4737 négyzetméteres alapterületen helyezkedik el. Huszonnégy szakrendeléssel és két gondozóval szolgálja a betegek ellátását, többnyire két műszakban. A vonzáskörébe több mint 80 ezer fős lakosság tartozik, de ez alól is kivételt jelent a kardiológiai szakrendelés, amelynek 316 ezer fő ellátását kell biztosítania. A szakrendelőben tavaly összesen közel 192 ezer esetet láttak el.
A fejlesztés célja az Ady Endre utcai szakrendelőben nyújtott lakosságközeli járóbeteg szakellátási szolgáltatások színvonalának és a munkafeltételek minőségének javítása.
Az intézmény építészeti-műszaki fejlesztését alapvetően az indokolja, hogy a két épületrész átfogó felújítása az elmúlt több mint 50 évben elmaradt. A külső hőszigetelésen és a nyílászárók cseréjén túl mindössze kisebb, karbantartó jellegű, az alapközműveket nem érintő felújításokat végeztek.
Az eszközpark átfogó fejlesztése lehetővé teszi a meglévő járóbeteg szakellátások magasabb színvonalra emelését, illetve új ellátások megjelenését.
A tervezett fejlesztés legfontosabb elemei:
• Az épület átfogó felújítása, villamos-, cső- és csatornahálózatának teljes cseréje. Központi légtechnika, hűtés-fűtés kialakítása. A belső burkolatok teljes cseréje.
• Az elválasztó falak áthelyezésével egyes rendelőhelyiségek és a meglévő gyógytornaterem méretének növelése, valamint bizonyos kiszolgálóhelyiségek és öltözők megszüntetése.
• A szakrendelések orvosi műszerparkjának korszerűsítése, cseréje, kiegészítése, bővítése.
• Bizonyos szakrendelések esetén (mint a sebészet, bőrgyógyászat, kardiológia, gégészet) az ellátás szélesítése érdekében olyan új eszközök beszerzése, amilyenekkel jelenleg a szakrendelő nem rendelkezik.
• A betegek és a személyzet által használt bútorzat cseréje.
• Az intézményi informatika fejlesztése, betegirányítási, beléptetési és vagyonvédelmi rendszer kialakítása.
A fejlesztés teljes becsült költsége: 2 510 681 084 forint.
A fejlesztés eredményeképpen az orvostechnikai eszközök átlagéletkora a jelenlegi 16,59 évről 1,31 évre csökken.
A fejlesztéstől várt hatások:
• A betegellátást szolgáló műszerpark megújítása.
• A betegellátási környezet minőségének jelentős javítása.
• A szakrendelői munka hatékonyságának növelése.
• A betegelégedettségi mutatók javulása.
A fejlesztések végrehajtásának irányítását és a szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet fenntartója, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ végzi.