• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mire mennyit költene idén a főváros?

Regionális hírek Forrás: MTI

Csótány-, patkány- és szúnyogirtásra a tavalyival megegyező összeget terveznek.

Kulturális feladatokra 2,7 milliárd forinttal kevesebb, közlekedésre viszont 16 milliárd forinttal több pénzt fordítana a fővárosi önkormányzat az idei költségvetési tervezete szerint. Az MTI birtokába jutott dokumentum szerint kötelező egészségügyi feladatokra - köztük a csótány-, patkány- és szúnyogirtásra is - nagyjából a tavalyival megegyező összeget tervez a főváros, míg az önként vállalt feladatok között az egészségterv támogatását megduplázza, ami így 20 millió forint lesz. Az egészségtervnél ugyanakkor tavaly még szereplő 40 millió forintos céltartalék megszűnik.

A szociálpolitikai intézmények 404 millió forinttal több működési forrásból gazdálkodhatnak, mint az előző évben, a tervezet 11 milliárd 114 millió forinttal számol. A Menhely Alapítvány 191 millió és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közel 80 millió forintos támogatása megmarad.

Az oktatási intézményeknél 8,9 milliárd forintot, vagyis összességében 600 millió forinttal kevesebb forrást terveznek, mint az előző évben, ebből 124 millió forinttal csökkennek a megszűnt intézmények kiadásai.

A kulturális feladatok tavalyi 13,8 milliárd forintos támogatása 11 milliárdra csökken, az eddiginél jóval kevesebb fővárosi pénzt kap például a Thália, a Madách és az Új Színház, valamint a Vígszínház.
A sport, valamint a védelmi feladatok kerete nagyjából megegyezik a tavalyival, a Budapesti Rendőr-főkapitányság például 80 millió forint fővárosi támogatásban részesül.

A költségvetési tervezet 7,9 helyett 9,5 milliárd forinttal számol a közlekedési és parkolási feladatok kiadásainál, a BKK külön soron szereplő közösségi közlekedésszervezői feladatai viszont jelentős, 16,1 milliárdos többletforráshoz jutnak a tavalyihoz viszonyítva. A társaság a javaslat szerint közel 74 milliárd forintot kapna.

A főváros 4 milliárd forinttal többet, 23,5 milliárd forintot költene közmű- és környezetvédelmi feladatokra, a Főpolgármesteri Hivatal és a közgyűlési bizottságok működésére pedig az előző évivel nagyjából azonos keret jutna. Megegyezik a tavalyival a nemzetiségi önkormányzatok támogatása is.

A költségvetési tartalékot az előterjesztők a tavalyinál 2,5 milliárd forinttal magasabb értékben, 12,3 milliárd forintban határozták meg, ebből az általános tartalékot emelték meg jelentősen, mintegy 10,5 milliárd forinttal.

A főváros idei költségvetési javaslatáról jövő szerdán két fordulóban dönthet a Fővárosi Közgyűlés, a Tarlós István főpolgármester és pénzügyi helyettese, Bagdy Gábor által jegyzett indítvány 314 milliárd 421 millió 653 ezer forintban határozza meg a bevételi és kiadási főösszeget.