• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Miskolci Egyetem: cáfol az EMMI

Regionális hírek Forrás: MTI

Az egyetem szenátusa dönt a szakok életben maradásáról, vagy megszüntetéséről.

A Miskolci Egyetem (ME) a felsőoktatási stratégia vitaanyagában a szaktudományi egyetemek kategóriájában példaként szerepel, ez azonban nem tartalmaz utalást arra, hogy az oktatott szakokat bármilyen kritika érné - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatási államtitkársága szerdán az MTI-vel.
Az államtitkárság kiemelte: a jelentkező hallgatók száma alapján, illetve az autonómia keretében az egyetem szenátusa dönt a szakok életben maradásáról, vagy megszüntetéséről.

Az ME azon oktatói, hallgatói és dolgozói, akik az intézmény sokszínűségének megtartásáért demonstrációt tartottak kedden nyílt levélben fordultak a Felsőoktatási Kerekasztalhoz. Az MTI-hez is eljuttatott levélben közölték: a felsőoktatási államtitkárság által jegyzett, a felsőoktatás átalakításának stratégiai irányairól és soron következő lépéseiről szóló dokumentum szerint az egyetem a jövőben úgynevezett szakegyetemként működhetne, képzési és tudományos profilja viszonylag szűk lenne, állami támogatása pedig elmaradna a nemzeti tudományegyetemekétől.

Ez egyúttal azt jelentené, hogy az egyetem nem műszaki karait, azaz a jogi, bölcsész-, gazdaságtudományi és egészségügyi kart leépítenék. Ez több mint félezer munkahely megszűnésével járhat, továbbá az egyetem képzési és tudományos profiljának szűkülése visszavetné a beruházásokat is a régióban - írták.

A stratégiai irányokról, a soron következő lépésekről szóló, a múlt héten az MTI birtokába került szakértői dokumentum, a jelenlegi felsőoktatási intézményeket nemzeti tudományegyetemek, szakfőiskolák, helyi és kistérségi főiskolák, valamint szakegyetemek kategóriába sorolja. A stratégiáról a felsőoktatási kerekasztal első körben kedden tárgyalt.

Ezen az MTI résztvevőktől származó információi szerint elhangzott, hogy ez a besorolás nem azt jelenti, hogy a kiemelt diszciplínán kívül a többit meg kellene szüntetni, vagy "le kellene vágni". Hangsúlyozták: ez egy kiinduló szakmai anyag, amit a résztvevők a nyár folyamán tovább finomítanak.