A megtermelt energia az egészségügyi intézmény világításának biztosításában kap jelentős szerepet.
Újabb fejlesztést hajthatott végre a Veszprém Megyei Tüdőgyógyintézet európai uniós és hazai forrás bevonásával: ezúttal a költséghatékony működtetés és a globális energiaproblémák mérséklését célozta a beruházás. Az energetikai korszerűsítés keretében a központi igazgatási épületen, a II.-III pulmanológia épületén, valamint a orvosdiagnosztikai épületen elhelyezett fotovoltaikus elemek: inverterek és napelemek alkalmazásával összesen 87.600 kWh energia termelhető évente, az új rendszer a tüdőgyógyintézet elektromos energiaszükségletének 50 százalékát fogja biztosítani - tudatta közleményében az intézmény.
A beruházás során az érintett épületekre 826 darab napelemet telepítettek, melyekhez 13 darab invertert szereltek fel. A megtermelt energia az egészségügyi intézmény világításának biztosításában kap jelentős szerepet. A kivitelezési munkákat követően sikeresen lezajlott a próbaüzem, így a kiépített rendszerek működtetése hamarosan megkezdődhet.
Az érintett épületek energetikai célú modernizációjával az egészségügyi ellátási tevékenység során alapvető szükségességű komfortfeltételek váltak biztosítottá, ugyanakkor az intézmény működtetése igazolhatóan költséghatékonyabbá válik.
A fotovoltaikus rendszerek kiépítésével és használatával jelentős energia-megtakarítás érhető el, mely korábban negatív előjellel kényszerű energiapazarlásként jelent meg. Ennek mérséklése az intézményi megtakarítás mellett hozzájárul a globális energiaproblémák (energiafelhasználás növekedése, károsanyag-kibocsátás növekedése) mérsékléséhez, megoldásához - áll a közleményben.
A projekt címe: Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Veszprém Megyei Tüdőgyógyintézetben
A projekt azonosítószáma: KEHOP-5.2.11-16-2016-00093
A kedvezményezett neve: Veszprém Megyei Tüdőgyógyintézet, Farkasgyepű
A támogatás összege: 133.833.934 Ft
A projekt összköltsége: 133.833.934 Ft
A támogatás mértéke: az elszámolható költségek 100 %