Összegyetemi szinten a villamosenergia-költségnek 10 százalékát megspórolják.
Napelemekkel szerelte fel a három legnagyobb energiaigényű klinikai tömbjét a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a baranyai megyeszékhelyen, a szerdán befejeződött munkálatokra mintegy 300 millió forintot költöttek. A felsőoktatási intézmény az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az európai uniós pályázati forrásból finanszírozott fejlesztés a szülészeti és nőgyógyászati klinikát, a Szigeti úti és Honvéd utcai, a Garai utcai és Rákóczi utcai tömb egyes épületeit érintette. Az oda telepített mintegy 1900 napelem felülete meghaladja a 3000 négyzetmétert, teljesítményük a 480 kilowattot.
A projekt augusztusi indulásakor egyetemi vezetők reményüket fejezték ki, hogy a beruházásnak köszönhetően a PTE évente 30-50 millió forintot spórolhat. Ez az érintett épületek tekintetében 40 százaléka, összegyetemi szinten 10 százaléka a villamosenergia-költségnek.
Az egyetem szerdai közleményében megjegyezte: a napelemes rendszerek nemcsak az épületek külső energiaigényét csökkentik, hanem hozzájárulnak a megújuló energiaforrások részarányának növeléséhez és a széndioxid-kibocsátás mérsékléséhez is.
A PTE a jövőben is megtesz mindent, hogy hasonló beruházásokkal fejlessze, korszerűsítse ingatlanjait, és a lehetőségeihez mérten minél hatékonyabban óvja környezetét - idézte az egyetem Bódis József rektort.