A sajtóban napvilágot látott hírek szerint fennakadásokat okozhat az átkódolás. A kórházigazgató azonban nem így látja.
Hétfőn délig véleményezhető a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma (Nefmi) legújabb, az egészségügyet alapjaiban újrarajzoló rendelettervezete, amelynek egyik eleme egy új szakmai kódrendszer, ami nem jelent mást, mint hogy februártól az ország összes fekvőbeteg-szakellátást biztosító intézményének és osztályának automatikusan lejár az addigi ÁNTSZ-engedélye – írta a Napi Gazdaság hétfőn.
Az új jogszabály a szintén a napokban közzétett szakmai minimumfeltételekkel egy időben lép hatályba, így az új regisztrációkhoz már az új szakmai minimumfeltételeket kell az osztályoknak teljesíteniük, különben nem kaphatnak ÁNTSZ-engedélyt, és nem juthatnak hozzá az OEP-finanszírozáshoz. A lapnak nyilatkozó szakértő szerint az újraregisztrálás – azon kívül, hogy óriási zűrzavart okozhat, ami a betegekre nézve beláthatatlan következményekkel járhat – teljességgel összehasonlíthatatlanná teszi az ellátási teljesítményeket a régi szakmai kódokon alapuló értékekkel, különösen mivel sem naptári, sem finanszírozási évhez nem igazodik a változás.
Tóth László, a MISEK Kft. igazgatója a Minap Online érdeklődésére elmondta, ő nem lát ekkora problémát a kódok megváltozása kapcsán. Természetesen minden intézmény igyekszik majd megfelelni a feltételeknek, jelenleg azonban – mivel a pontos részleteket nem ismerik – nehéz ezzel kapcsolatban konkrétumokról beszélni. Hozzátette, a kódrendszer egykori bevezetésénél is hasonló aggodalmak fogalmazódtak meg, de akkor sem történt semmi probléma. Véleménye szerint a szakmai minimumfeltétel bevezetése és az új szakmai kódrendszer inkább segíteni fogja a gyógyító munkát, nem pedig hátráltatni.