Fontos, hogy az elméleti intézetek közeledjenek a klinikákhoz, ez a rendezvény pedig lehetőséget adott erre a kutatóknak.
Az őssejtek és regeneratív medicina témakörében a Semmelweis Egyetemen folyó kutatásokat ismertették a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán rendezett egynapos szimpóziumon. Az előadók prezentációi a teljes szervrendszert lefedték, így átfogó képet adtak a témakörről az érdeklődő PhD-hallgatóknak, akik akkreditált kurzusként vettek részt a programon - tudósított a rendezvényről az egyetem honlapja.
Dr. Merkely Béla rektor, a klinika igazgatója megnyitójában hangsúlyozta, hogy a helyszín ellenére számos diszciplína szerepel az előadások témái között. Az egyetemen a kutatásoknak transzlációs irányba kell fordulnia – hangsúlyozta a rektor, amihez fontos, hogy az elméleti intézetek közeledjenek a klinikákhoz, ez a rendezvény pedig lehetőséget ad a kutatóknak, hogy jobban megismerjék egymás munkáját. Ugyanis ahhoz, hogy a regeneratív medicinában komoly eredményeket lehessen elérni, az egyetem kiváló kutatóinak fel kell ismernie az együttműködési lehetőségeket – tette hozzá.
Az akkreditált PhD-kurzusként is meghirdetett program szervezői Dr. Földes Gábor, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika docense, az Őssejtlaboratórium és munkacsoport vezetője, valamint Pahor Nikolett biotechnológus voltak. Mint arról Pahor Nikolett a honlapnak beszámolt, elsődleges céljuk volt eszmecserét kezdeményezni azokkal a kutatókkal, akik hozzájuk hasonlóan szintén az őssejtek és regeneratív medicina témakörében végeznek kutatómunkát. Örömét fejezte ki a várakozáson felüli érdeklődésért, és kiemelte, hogy az előadások a teljes szervrendszert lefedték, így nagyon változatos prezentációkat hallgathattak meg a PhD-hallgatók és az érdeklődő kutatók. A teljes beszámoló itt olvasható
(Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem)