• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ötmillió forintos támogatás a gyerekek gyógyításához

Regionális hírek 2024.12.13 Forrás: Unideb.hu
Ötmillió forintos támogatás a gyerekek gyógyításához

A támogatásból a Gyermekklinika alapítványa elsősorban az intenzív ellátásban és a rehabilitációban használt műszereket vásárol.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján kezelt beteg gyerekek gyógyítását segíti a tevékenységet több mint tíz éve támogató Tranzit Csoport újabb ötmillió forintos adománya. A támogatásból a Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért elsősorban az intenzív ellátásban és a rehabilitációban használt műszereket vásárol. Az adományt csütörtökön adta át a cégcsoport alapítója a gyermekklinikán - tudósított az intézményi portál.

- Az adományozások során prioritást élvez a cég életében a gyermekek támogatása. Elsősorban az egészségügyi gyermekintézményeket, valamint a bentlakásos intézményeket segítjük, nemcsak Debrecenben, hanem az egész keleti országrészben. Emellett fontos számunkra az elmaradott térségekben élő rászoruló gyermekek oktatásának támogatása is – hangsúlyozta Szabó Miklós, a Tranzit Cégcsoport alapítója.

A támogatásból többek között egy bioelektrikus impedencia testösszetétel-monitor beszerzését segíti az alapítvány. A korszerű készülék a betegágy mellett használható, gyors, non-invazív testösszetétel-monitorizálást tesz lehetővé elsősorban dialízist igénylő vesebetegeknél és súlyos állapotú, szervpótlást igénylő betegeknél.

- A monitor beszerzése elsősorban a gyermek intenzív osztályon lévő sokkos, szeptikus, szervműködési zavarral kezelt betegeknél és a vesebeteg, dializált gyermekek ellátásában jelent nagy előrelépést, de a kardiológiai ellátásában is nagyon fontos szerepe van. Segítségével pontos információt kapunk a hidratáltsági állapot változásairól, lehetőséget ad a folyadékterápia optimalizálására, ami különösen rossz vese-, szívműködés esetén rendkívül fontos. Használhatjuk többek közt szívelégtelenség, szívműtétek utáni állapotban a testösszetétel követésére és akut, intenzív osztályos kezelést igénylő súlyos állapotú betegek státuszának folyamatos követésére – ismertette Szabó Tamás, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, az alapítvány kuratóriumi elnöke.

Az ötmillió forintos felajánlásból egy funkcionális elektrostimuláció (FES) készüléket is vásárolnak. A gyermekrehabilitációban alkalmazott eszköz érzékeli a kiválasztott izomhoz futó idegi jeleket és a beteg aktív részvételével, a biofeedback elvét felhasználva, izomösszehúzódást vált ki. Többek között tónusfokozó, keringésjavító, izomerősítő hatása van.

A Tranzit Cégcsoport ötmillió forintos felajánlását Szabó Tamás, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, az alapítvány kuratóriumi elnöke vette át Szabó Miklóstól, a Tranzit Cégcsoport alapítójától csütörtökön a Gyermekgyógyászati Klinikán. 

A Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért 2023-ban az adományokból, illetve a felajánlott adó egy százalékokból több mint 44 millió forinttal támogatta a gyermekklinikát, elsősorban műszerfejlesztések révén (3D laparoszkópos torony, GE mobil UH készülék, fizikoterápiás BTL torony).