A megyében a pécsi mellett a komlói, siklósi és sellyei mentőállomást korszerűsítették.
Az Új Széchenyi Terv TIOP-2.2.1-11/1-2012-0001 „Sürgősségi Ellátás Fejlesztése – Mentés" projekt keretében az Országos Mentőszolgálat Magyarország 18 megyéjében 22 új mentőállomást épített és további 60-at dinamizált. A mai napon a megújult, dinamizált pécsi mentőállomást adták át - adta hírül az OMSZ közleményben.
A 2012 végén kezdődött és a magyar sürgősségi betegellátásban stratégiai szerepet játszó projekt befejezéséhez érkezett. Október végére megtörtént a műszaki átadás-átvétel az összes dinamizált, és – Mezőberény kivételével, ahol a munka kivitelezőváltás miatt november végére fejeződött be – az újonnan épült mentőállomások esetében is.
A mentőállomások dinamizálása keretében elvégzett beavatkozásoknak köszönhetően jelentős mértékben javulnak a mentés szakmai feltételei, csökken a riasztástól számított kiérkezési idő. Ezt szolgálják az új, motorizált garázskapuk, a kimenő és beérkező járművek mozgásának elkülönítése, a korszerű fertőtlenítő berendezések beépítése. Az állomások költséghatékony működését segíti az energiaellátó rendszerek korszerűsítése és az épületek utólagos hőszigetelése. A dinamizált állomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.
Az új építésű mentőállomások az ellátás javítását szolgálva olyan területeken épültek, ahol eddig hiányoztak a riasztást követő 15 percen belüli kiérkezés feltételei. Az új állomások műszaki és orvostechnikai felszereltsége teljes mértékben megfelel az európai normáknak. Minden állomáson két új mentőgépkocsi áll szolgálatba személyzettel együtt.
A TIOP-2.2.1-11/1-2012-0001 „Sürgősségi ellátás fejlesztése-mentés" projektben a pécsi mentőállomás felújítása bruttó 31.522.471 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a pécsi mellett a komlói, siklósi és sellyei mentőállomás került korszerűsítésre. Hálózatbővítés keretében Sásdon, Pécsváradon és Szentlőrincen építettek új mentőállomást. Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő, megújult mentőállomás átadásán Csizi Péter országgyűlési képviselő, a település részéről Dr. Lovász István jegyző, az OMSZ részéről Dr. Gyöngyösi Péter OMSZ projektigazgató és Dr. Buda Péter a régió orvosigazgatója mondott köszöntőt.
Az ünnepélyes szalagátvágást követően a résztvevők megtekinthették az épületet, mely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a pécsi mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára. (MTI fotó: Sóki Tamás)