Látássérült kukták segítségével készül a zöldséges curry és chili con carne a szimpla üstben.
A Szempont Alapítvány munkatársai és látássérült kliensei, valamint egyik legfoglalkoztatottabb szinkronszínészünk, Kőszegi Ákos közösen főznek február 24-én délelőtt a Szimpla kertben. A menü eladásának bevételét a Szempont Alapítvány a látássérült embereket segítő eszközök vásárlására költi.
A Szimplakert Háztáji Piac Szimpla Üst - közösségi főzés elnevezésű programsorozatának keretében február 24-én látássérült kukták segítségével készül a mennyei zöldséges curry és chili con carne a szimpla üstben. A desszert Raj Ráhel világhíres flódnija lesz. A menü eladásából származó bevételt a Szempont Alapítvány a látássérültek rehabilitációját segítő eszközök vásárlására költi.
„Örömmel fogadtam a Szempont Alapítvány felkérését, mert fontosnak tartom a vakok és gyengénlátók segítését. Juhász Gyula - Betlehemi üzenet a vakoknak című versének pár sorát idézve: Testvéreim, egy látó küldi néktek Üdvözletül ma könnyes szavait, Ki mindig fájón és szédülve nézett Egy szép pokolt, mely földnek hivatik…" – mondta Kőszegi Ákos, Jászai Mari-díjas színpadi- és szinkronszínészünk.
„Szeretnénk az emberek figyelmét felhívni, és egyúttal a gyakorlatban bemutatni, hogy a legtöbb dolog látássérültként is kivitelezhető csak más módszerekkel, vagy éppen más eszközökkel." – foglalta össze a rendezvény célját Kónya Katalin, a Szempont Alapítvány ügyvezetője.
A Szempont Alapítvány a látássérültek rehabilitációja során igény szerint sütni-főzni is megtanítja a hozzájuk fordulókat. Az alapítvány tankonyhájában biztonságos körülmények között, rehabilitációs tanár instruálása mellett gyakorolhatják be a mozdulatsorokat speciális eszközök segítségével: az ételek alapanyagának előkészítésétől a főzésen keresztül a romhalmaz eltakarításáig.
A Szempont Alapítványnál, immár 20 éve kapnak a felnőtt korban látássérültté vált emberek elemi és foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások keretében gyakorlati segítséget, ami felkészíti őket azokra a tevékenységekre, készségekre, amelyek a megváltozott élethelyzetükben az önálló és biztonságos életvezetéshez szükségesek. Megtanulnak fehér bottal közlekedni, házimunkát végezni, számítástechnikai eszközöket használni, e mellett az alapítvány nagy hangsúlyt fektet az eredményes munkavállaláshoz szükséges képességek fejlesztésére.