• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rendkívüli gyógyszeripari képzési együttműködés

Regionális hírek Forrás: Unideb.hu

A Debrecenben végző hallgatók már friss diplomásként hazai és nemzetközi szinten is igen keresettek.

Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán a 10 féléves osztatlan képzés során a hallgatók olyan tudás birtokába kerülnek, amely alkalmassá teszi őket arra, hogy a hazai gyógyszerészet minden területén helyt álljanak: kórház-klinikai szakgyógyszerészként, hatósági szakértőként, valamint klinikai gyógyszervizsgálati központokban, vagy gyógyszertárakban helyezkedhetnek el - írta az intézmény honlapja.

- A friss diplomásokra nagyszerű karrierlehetőség vár a gyógyszeriparban is. Egyebek mellett a gyógyszertechnológia, a gyógyszergyártás, a generikus termékek fejlesztése területén dolgoznak. A fiatal gyógyszerészek nagyon keresettek és sikeres karriert építhetnek nemcsak itthon, hanem külföldön is – tájékoztatott Vecsernyés Miklós, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja.

A Debreceni Egyetem egyik „legfiatalabb", 2003-ban alapított kara komplex képzési rendszerének és a gyógyszeriparral való együttműködésének köszönhetően rövid idő alatt a régió közkedvelt gyógyszerészképző intézményévé vált. Az egyetem és a TEVA Gyógyszergyár Zrt. 2012-ben kihelyezett tanszéket hozott létre, ennek köszönhetően a hallgatók két féléven keresztül gyógyszeripar-specifikus előadásokat hallgatnak, az órák egy részét pedig a gyárban töltik.

A 2018/19-es tanévtől további gyakorlati lehetőségek is várnak hallgatókra. - A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségével kötött megállapodás lehetővé teszi, hogy a hallgatók az ipari gyógyszerészet teljes hazai vertikumát megismerjék, vagyis hosszabb gyakorlati időt tölthetnek el az ország bármelyik nagyüzemi gyógyszergyártó cégénél – számolt be az újdonságról a dékán.

A Gyógyszerésztudományi Kar gyakorlatközpontú képzését egy saját erőből létrehozott tanlabor is segíti. A kísérleti üzem olyan infrastruktúrával rendelkezik, amely étrendkiegészítők és kozmetikumok fejlesztésére és gyártására is alkalmas.
A képzésben kiemelt szerepet kapnak a legújabb biotechnológiai úton előállított gyógyszerek, a legújabb nanotechnológia eljárások, és fókuszba kerül a betegekkel való bánásmód, valamint a farmakovigilancia, vagyis a gyógyszerek mellékhatásainak figyelése, nyomon követése is.

A gyógyszerészhallgatók átfogó képet kapnak a gyógyszertárak és a gyógyszerek forgalmazásával kapcsolatos eljárások, kötelezettségek rendszeréről, tangyógyszertárban sajátíthatják el a receptúrai gyógyszerkészítés alapjait. Megismerkednek a klinikai, kórházi betegellátás gyógyszerelési rendszereivel, emellett a dinamikusan fejlődő gyógyszerkutatás klinikai fázisvizsgálatainak elméletével.

Az egyetemi évek alatt a tanszékeken zajló speciális kutatásokba is bekapcsolódhatnak: egyebek mellett antibiotikumok, antivirális szerek szintézisének folyamatába, új, hormonális rendszert érintő, daganatterápiás lehetőségek vizsgálatába, kardiovaszkulás történések tanulmányozásába és a gyógyszerek felszívódási folyamatainak modellezésébe, illetve termékfejlesztésekre irányuló kutatásokba.