• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ritka hasi aneurizma műtét csapatmunkában a Honvédkórházban

Regionális hírek 2021.06.03 Forrás: Weborvos
Ritka hasi aneurizma műtét csapatmunkában a Honvédkórházban

Több orvosi szakterület részvételét igénylő hasi aneurizma műtétet végeztek el a Honvédkórház orvosai az MH Egészségügyi Központ székhelyén.

Ritka, több orvosi szakterület részvételét igénylő hasi aneurizma műtétet végeztek el a Honvédkórház orvosai az MH Egészségügyi Központ székhelyén. A műtéten az aneszteziológia, az érsebészet, és a szívsebészet kiválóságai is részt vettek - számolt be róla az intézmény honlapja.

Olyan hasi aneurizma műtétet hajtott végre Dr. Darabos Gábor érsebész Dr. Székely László szívsebész, amely során a beteg teljes hasi aortáját egy protézisre cserélik és az ahhoz kapcsolódó szerveket azzal kötik újból össze. A műtétre azért volt szükség, mert a beteg hasi aortája kitágult és a beavatkozás nélkül ez bármikor életveszélyes állapotot eredményezhetne.

Az aneszteziológusok készítették elő a beteget, hogy a műtét során minden életfunkciója megfelelően működjön és a beteg biztonsága mellett dolgozhassanak a sebészek. Ez nem kevesebb, mint két és fél órát vett igénybe. Dr. Erőss Attila aneszteziológus elmagyarázza, hogy a beteg stabil állapotát a műtét során ún. dupla keringtetéssel biztosították, ami azt jelenti, hogy míg a felsőtest keringését továbbra is a szív végzi, addig az alsótestben ugyanezt egy különleges orvosi eszköz, a szívmotor teszi. Ezt az eszközt Csóriné Dénes Mónika és Csegöldi Béla kardiotechnikusok kezelik, akik az ország 40 hasonló végzettségű szakemberéhez hasonlóan nagy elhivatottsággal végzik ezt a felelősségteljes feladatot.

Dr. Darabos Gábor érsebész és Dr. Székely László szívsebész a műtői csapat teljes támogatása mellett végezte a beavatkozás több órás sebészeti részét. Mindenki pontosan tudta a dolgát, az orvosok, a műtősnők, a kardiotechnikusok, a műtőssegédek, mindannyian teljes odafigyeléssel voltak jelen. A műtéten néhány szerencsés rezidens is bent lehetett, hiszen a Honvédkórház nagy hangsúlyt fektet a fiatalok képzésére is.

A műtét a terveknek megfelelően sikerült, a betegnek azóta már a rehabilitációja zajlik, és a beavatkozásnak köszönhetően esélyt kapott egy hosszabb, teljesebb életre. Képgaléria a cikkben