"A Debreceni Egyetemen folyó oktató, kutató és gyógyító munka egységének megtestesítője az új épületegyüttes."
Nemcsak a Gyógyszerésztudományi Kar, hanem az egész egyetemi közösség, a város és az iparági szereplők közös otthona lehet a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a Gyógyszerésztudományi Kar (NGyKOK és GyK) új épülete – hangzott el az ünnepélyes átadón hétfőn a Vezér utcai Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkban. A jelenleg több mint 600 hallgatóval rendelkező, magyar és angol nyelvű képzést folytató kar eddig több különböző helyen működött, most egyetlen, új, háromemeletes épületbe költözhet, ahol az elméleti mellett gyakorlati képzésre is van lehetőség - tudósított az ünnepségről a haon.hu.
A Debreceni Egyetem egészségipari koncepciójának kialakítása több mint két évtizeddel ezelőtt, a Pharmapolis gyógyszeripari klaszterrel kezdődött, melynek célja többek közt az volt, hogy erősítse a gyógyszeripar innovációs láncát, kiemelten fókuszálva az akadémia és ipar együttműködésére. Ennek mentén, az egyetem egészségipari küldetésnyilatkozatának fő iránya volt az egészségügyi kutatások magas színvonalú kivitelezése, egészségipari innovációkká alakítása a multidiszciplináris kutatói környezet és a korábbi eredmények felhasználásával, mivel ezek a kutatások az élettartam és életminőség folyamatos javításával hozzájárulnak a társadalmi jóléthez és produktivitáshoz – idézte fel Kovácsné Bácskay Ildikó, a DE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja.
Arról beszélt, hogy a Debreceni Egyetem stratégiai egészségipari projektjeinek összefűzése teszi lehetővé a multidiszciplináris kutatói környezet létrehozását, aminek egyik megvalósítója a GyK, mely a többi karral együtt adja a DE azon erősségét, miszerint 13 kar egységben tud dolgozni. – Ezért az épületünk kitárja a kapuit az egyetem oktatói, kutatói, és hallgatói előtt egészségipari bázisként, remélve, hogy ők is otthonra lelnek itt – mondta, mérföldkőnek nevezve, hogy a kar saját épületet kapott. Fontosnak mondta, hogy továbbra is együtt gondolkodjanak az iparági szereplőkkel, és azok tudásbázisként tekintsenek az új komplexumra, amely a DE hírnevét növelheti itthon és nemzetközi szinten is.